تبلیغات

باید استاندارد واحدی برای مقابله با تروریسم بین ایران و فرانسه باشد

به گزارش خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا‌»، علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام  در نشست خبری مشترک با رئیس مجلس ملی فرانسه که پیش از ظهر امروز در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد، گفت:‌ رابطه بین ایران و فرانسه یک رابطه طولانی است. گاهی فراز و نشیب‌هایی وجود داشته اما باید این فراز و نشیب را از سر بگذرانیم و برای ترمیم مشکلات بربیایند.

ولایتی با بیان اینکه فرانسه را نماد استقلال اروپا می‌دانیم، گفت: با توجه به هم نظری دو کشور برای مقابله با تروریسم باید استاندارد واحدی برای مقابله با تروریسم داشته باشیم.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: همکاری برای بازگرداندن امنیت به منطقه و نقش ایران به عنوان یک کشور مقتدر در غرب آسیا که روابط نزدیکی با کشورهای منطقه دارد مورد تأیید مسئولین هیأت فرانسوی قرار گرفت.

وی افزود: اینکه این هیئت فرانسوی در این سطح از ایران بازدید کرد و مباحثی را مورد گفت‌وگو قرار داد مقدمه‌ای برای پیشرفت روابط دو کشور به دنبال سفری است که رئیس‌جمهور ایران به فرانسه داشته است.

ولایتی با اشاره به لزوم توسعه همکاری‌های ایران و فرانسه در حوزه‌های مختلف، گفت: رابطه ایران و فرانسه می‌تواند بدون مداخله در امور داخلی یکدیگر و البته تقویت همکاری‌ها، به سمتی رود که نمونه شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام آمادگی خود را برای توسعه روابط و مطالعات مشترک با فرانسه اعلام می‌کند.

 

 کلود بارتلون رئیس مجلس ملی فرانسه در ادامه نشست خبری مشترک خود با ولایتی، اظهار کرد: این دیدارهای ما تأییدی است در مواضع ریاست جمهوری فرانسه برای اینکه جمهوری اسلامی از تمام ظرفیت در صحنه بین‌المللی پس از توافق هسته‌ای برخوردار شود.

وی ادامه داد: فرانسه امروز مایل است نقش مراقبتی که در گذشته نسبت به موفقیت توافق هسته‌‌ای داشته را امروز در اجرای کامل تمام مفاد توافق اجرا کند.

رئیس مجلس ملی فرانسه خاطرنشان کرد: از طریق اجرای مفاد قطعنامه و با از میان برداشتن موانع فعالیت‌های بانکی و سرمایه‌گذاری می‌توانیم به بازگشت ایران در منطقه کمک کنیم تا نقش‌آفرینی ایران در منطقه به مشکلات ملت‌های منطقه پایان دهد.

بارتلون افزود:‌در هیئت همراه من نیز همسویی و همراهی با مواضعی که به صورت اجماع نظر در نزد مسئولان جمهوری اسلامی بود در خصوص کشورهایی مانند یمن، عراق، سوریه و لبنان، وجود دارد.

وی در پایان گفت: با توجه به جاذبه متقابلی که بین دو کشور وجود دارد این اجازه را به ما می‌دهد تا همکاری‌هایی در حوزه جوانان، سرمایه‌گذاری و حضور شرکت‌های فرانسوی در ایران و مقابله با تروریسم کمک کند.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز