تبلیغات

درخواست مرکل از آمریکا و روسیه برای توافق درباره آتش‌بس سوریه

صدراعظم آلمان امروز (چهارشنبه) با بیان اینکه شرایط در جنگ داخلی سوریه بی‌رحمانه است، خطاب به آمریکا و روسیه تاکید کرد تا برای برقراری آتش‌بس توافق کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان گفت: تنها می‌توانم ابراز امیدواری کنم که آمریکا و روسیه در راستای توافق آتش‌بس پیشرفت کنند؛ بمباران پزشکان و بیمارستان‌ها باید متوقف شود؛ مردم حلب به صورت وحشتناکی آسیب می‌بینند. این واقعا وضعیت غیرقابل دفاعی است.

مرکل با بیان اینکه شرایط مهاجران در آلمان بسیار بهتر شده است از عملکرد دولتش در مدیریت سیل مهاجران دفاع کرد اما گفت که هنوز باید کارهای بیشتری انجام شود.

او همچنین گفت که افزایش حمایت‌ها از حزب ناسیونالیست‌های ضد مهاجرت مایه نگرانی است و باید جدی گرفته شود.

مرکل در جمع قانونگذاران پارلمان کشورش گفت که "وضعیت بسیار بهتر از یک سال پیش شده است اما هنوز کارهای بیشتری لازم است."

سخنان مرکل در حالی مطرح می‌شود که حزب اتحاد دموکراتیک مسیحی او در انتخابات ایالتی با شکست سختی مواجه شد؛ خصوصا در ایالت مکلنبورگ-فورپومرن که حوزه انتخابیه مرکل است. در این رای‌گیری حزب مرکل پس از حزب ضد مهاجرتی و ناسیونالیست "آلترناتیو فور دویچلند" قرار گرفت و سوم شد. این ایالت مهاجر چندانی ندارد. مرکل پس از انتخابات اذعان کرد که این شکست بیشتر نتیجه نارضایتی از مسائل ملی بود تا مسائل محلی.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز