تبلیغات

برای ذائقه سازی صحیح در کودکان از سنین پایین باید اقدام کرد

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم, محمد دریایی اظهار داشت: هرچند امروزه تکنولوژی‌های برتر و شیوه‌های جدید در مسائل پزشکی و بهداشتی روز دنیا، بیماری های واگیر کنترل شده است، اما معضل دیگری به نام بیماری‌های غیرواگیر، دامن گیر 69 درصد کل بیماران جهان است.

به گفته وی فشارخون بالا، مصرف سیگار، کلسترول بالا و...، و این که چه حساسیت‌هایی را برای کاهش این بیماری‌ها در نظر بگیریم، سوال دشواری است که ذهن مسئولان و متخصصان وزارت بهداشت را درگیر کند.

این محقق طب سنتی افزود: بیماری‌های غیرواگیر حالت تجمعی دارند و برای پیشگیری از آنها باید از دوران جنینی برنامه ریزی کرد. ذائقه سازی در کودکان بسیار مهم است.

دریایی گفت: در منطقۀ مدیترانۀ شرقی طبق آمار سازمان بهداشت جهانی، چیزی حدود 31 درصد مرگ و میرهای ناشی از بیماری‌های قلبی- عروقی است. در ایران فشارخون بالا در گروه سنی 69-45 سال حدود 27 درصد و در 70 سال حدود 4/41 درصد است که بشترین فشارخون به ساکنان استان مرکزی و یزد تعلق دارد.

وی ادامه داد: با وجود چنین آمارهایی، بهتر است برای ذائقه سازی صحیح در کودکان از سنین پایین اقدام کرد. کاهش دریافت نمک و چربی، فعالیت های بدنی، استفادۀ مناسب از میوه و سبزی تا حدود 400 گرم در روز، استفاده از حبوبات و غلات و مغز دانه‌های فرآورده‌های لبنی کم چرب، گوشت ماهی فقط از نوع دریایی و صرفا برای گرم مزاج ها تاکید می‌شود و مصرف حداقل قند و شکر سفید، توصیۀ متخصصان تغذیه در این مورد است.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز