تبلیغات

بهره‌مندی ۲ میلیون روستایی از آب شرب سالم تا پایان امسال

مدیرعامل آب و فاضلاب کشور از بهره‌مندی دو میلیون روستایی از آب شرب سالم و مطمئن تا پایان سال مالی ۱۳۹۵ خبر داد.

به گزارش ایسنا، حمیدرضا جانباز در مراسم افتتاح مجتمع آبرسانی رامه-چهارطاق که هم اکنون در بخش کهن آباد شهرستان آرادان در حال برگزاری است، اظهار کرد: دولت تدبیر و امید توجه بسیار ویژه‌ای به روستاها و خصوصا تامین آب شرب روستاییان در کشور دارد.

وی با اشاره به اختصاص اعتبارات قابل توجهی به آب شرب روستاییان در سال جاری افزود: بر اساس این برنامه‌ها هدفگذاری شده که تا پایان سال ۱۳۹۵ بیش از دو میلیون روستایی از خط آب شرب مطمئن و سالم برخوردار شوند.

اعتبارات ۲۰ هزار میلیاردی دولت تدبیر و امید برای آبفای کشور

مدیرعامل آب و فاضلاب کشور با تقدیر از نگاه ویژه دولت دکتر روحانی به روستاییان و تامین آب شرب این جمعیت تولیدکننده، تصریح کرد:مجلس دهم نیز همکاری بسیار خوبی در تامین این اعتبارات با دولت تدبیر و امید داشته که جای قدردانی دارد.

وی با بیان اینکه دولت یازدهم از زمان استقرار خود در سال ۱۳۹۲ همواره اعتبارات این بخش را افزوده است، اضافه کرد: با وجود اینکه اعتبارات عمرانی پروژه‌های آبرسانی روستایی در سال‌های ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴ رقم مناسبی نبوده اما این اعتبارات امسال با تلاش دولت به بیش از ۲۰ هزار میلیارد ریال افزایش یافته که رقم کم‌سابقه‌ای در این بخش است.

جانباز ادامه داد: خوشبختانه با تلاش دولت خدمتگذار و نمایندگان مردم که همراهی خوبی داشتند این اعتبارات از محل صندوق توسعه ملی تامین شده است.

آخرین وضعیت اجرای نخستین پروژه bot کشور در گرمسار

مدیرعامل آبفای کشور در ادامه با اشاره به اجرایی شدن یک پروژه بزرگ آبرسانی در گرمسار، خاطرنشان کرد: این پروژه نخستین پروژه bot کشور است که با بهره‌برداری از آن مشکل آب شرب شهرستان گرمسار مرتفع خواهد شد.

وی با اشاره به شروع کار پیمانکار این پروژه افزود: پیمانکار این پروژه تنها در تامین سرمایه مشکلاتی داشته که این نیز با درایت و همکاری حل شده و این پروژه با جدیت نهایی می‌شود.

وی با اشاره به جدی بودن کمبود منابع آبی در کشور بر لزوم اطلاع‌رسانی بیشتر در زمینه‌ منابع آبی تاکید کرد و گفت: همه دستگاه‌ها و رسانه‌های کشور برای تحقق این مهم به یاری وزارت نیرو و شرکت آب و فاضلاب بیایند.

مدیرعامل آب و فاضلاب کشور با تاکید بر ضرورت مصرف بهینه منابع در دسترس، خاطرنشان کرد: مصرف بالای آب در کشور باید تصحیح و در خصوص مصرف بهینه آن فرهنگ‌سازی شود.

جانباز با اشاره به مدیریت مصرف مردم در مناطق با تنش آبی بالا، افزود: با این مدیریت‌ها مردم بدون مشکل جدی در حال عبور از فصل گرم سال هستند. البته برای رفع درازمدت این مشکل نیاز بیشتری به فرهنگسازی و فعالیت‌های زیرساختی است.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز