تبلیغات

پیگیری روند صلح در قبرس از سوی وزیر انگلیسی

منابع خبری از سفر وزیر توسعه بین‌المللی انگلیس به قبرس و دیدار با رهبران مناطق ترک‌ و یونانی‌نشین این منطقه در جریان روند مذاکرات صلح خبر دادند.

به گزارش ایسنا، به نقل از آنادولو، این سفر سه روزه "آلن دونکان" به قبرس در حالی آغاز شد که این نخستین سفرش به این منطقه از زمان انتصاب در این جایگاه توسط ترزا می، نخست‌وزیر جدید انگیس است.

در جریان این سفر، دونکان با مصطفی آکینجی، نخست‌وزیر قبرس ترک‌نشین و نیکوس آناستازیادس، رهبر قبرس یونانی‌نشین دیدار می‌کند.

دونکان با انتشار بیانیه‌ای اظهار کرد: بریتانیا ارتباطات قوی و محکمی با قبرس دارد. روابط ما بر پایه اشتراکات تاریخی، ارتباطات شخصی نزدیک، ارزش‌های مشترک و به عنوان عضوهای مشترک‌المنافع است.

وی خاطرنشان کرد: تعهد ما به روابط بین دو کشور استوار بوده و در آینده قوی‌تر خواهد شد.

وزیر توسعه بین‌المللی انگلیس در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: بریتانیا کاملاً از روند توافق جاری حمایت کرده و آماده است تا در هر شرایطی که بتواند، به صلح در قبرس کمک کند.

دونکان افزود: من مشتاقانه منتظر نشست این دو رهبر هستم و دیدن تلاش‌هایشان برای ایجاد صلح، باعث دلگرمی من است.

وی همچنین از آناستازیادس و آکینجی به خاطر "شجاعت مداوم و رهبری‌شان" تقدیر کرد.

در روز آغاز سفر دونکان به قبرس، منابع خبری از میزبانی بان‌کی‌مون، دبیرکل سازمان ملل متحد از رهبران دو اجتماع قبرس در اواخر ماه جاری خبر داده‌اند.

همچنین از آناستازیادس، رهبر قبرس یونانی‌نشین نقل شده است که در مورد برگزاری نشست سران، بر سر روزهای 25 یا 26 سپتامبر بحث و رایزنی شده است.

این دو رهبر منطقه قبرس، متعهد شده‌اند که تلاش‌های خود را در زمینه‌ی مذاکرات صلح افزایش دهند و انتظار می‌رود که این امر تا روز 14 سپتامبر به سرانجام برسد.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز