تبلیغات

زندگی یک شهید مدافع حرم روی صحنه تئاتر

فرهنگ > تئاتر - نمایشی با برداشت از زندگی یکی از فرماندهان گردان عمار لشگر فاطمیون در سوریه روی صحنه می‌رود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نمایش «عاشقانه‌ای برای عباس» کاری از سیدعلی موسویان و به تهیه کنندگی محسن زارع اشکذری از 24 مهر ماه در تماشاخانه ایرانشهر اجرای خود را آغاز می‌کند.

این نمایش برداشتی از زندگی شهید مصطفی صدرزاده یکی از فرماندهان گردان عمار لشگر فاطمیون در سوریه است.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «سید عباس نانوای ساده‌ایست که در ورامین زندگی می‌کند. بر اساس اتفاقی تصمیم می‌گیرد به سوریه و عراق رفته و با نیروهای تکفیری بجنگد، اما همسرش زهرا سادات مخالف است. با آمدن یک کارگر افغانی به نام نجیب که اتفاقا او هم قصد رفتن به سوریه را دارد، سید عباس تصمیم می‌گیرد خود را افغانی جا زده و همراه لشگر فاطمیون اعزام شود. اما اوحدی صاحبخانه نجیب پایش را روی خرخره او گذاشته که خانه اش را تخلیه کند و این در حالی است که گلنار همسر نجیب پا به ماه است. دیدن دو خواب زن‌ها را مجاب میکند که شوهرانشان را برای رفتن به جنگ بدرقه کنند.»

شهید مصطفی صدرزاده متولد 1365 دانشجوی ترم آخر رشته ادیان و عرفان دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز بود. او فرمانده گردان عمار لشکر فاطمیون بود که در ظهر تاسوعا حین درگیری با نیروهای تروریست توسط تیر تک‌تیرانداز نیروهای تکفیری در حلب سوریه به شهادت رسید.

57247

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز