تبلیغات

گردنبند مرغ آمين
از سریال محبوب و دیدنی شهرزاد ، با جنس استیل عالی ، طراحی بی نظیر و شگفت انگیز ، گردنبندی زیبا با ظاهری متفاوت ، نمادی از عشق و محبت، مناسب با هر سلیقه ای
جذاب ترین هدیه برای کسی که دوستش دارید

نقش قدرت گفتمان‌سازی در بررسی‌های آینده شهرها

نسخه چاپيارسال به دوستان http://fna.ir/B16VV1 کپی

آدرس مورد نظر کپی شد

شهردار اصفهان گفت: گفتمان‌سازی می‌تواند اثرگذار و نقش‌آفرینی بسیاری برای کل شهرهای ایران داشته باشد، گفت: اکنون این قدرت گفتمان‌سازی است که در بررسی‌های آینده شهرها نقش‌آفرینی می‌کند.

خبرگزاری فارس: نقش قدرت گفتمان‌سازی در بررسی‌های آینده شهرها

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان،‌ مهدی جمالی‌نژاد ظهر امروز در دیدار با سیدنظام‌الدین موسوی مدیرعامل خبرگزاری فارس،‌ در محل شهرداری مرکزی اصفهان ضمن تشکر از حضور مدیرعامل خبرگزاری فارس در اصفهان اظهار کرد: اکثر کشورها دو موضوع قدرت و اقتدار را مطرح می‌کنند اما همه در موضوع اقتدار تأکید دارند و به دنبال آن هستند.

وی افزود: سه نوع قدرت داریم که نوع اول قدرت خدادادی شامل داده‌های ثابت است؛ قدرت دوم اکتسابی است و قدرت سوم که بسیار مهم و نقش‌آفرین است، قدرت گفتمان‌سازی است که مصداق آن همانند انقلاب اسلامی است.

شهردار اصفهان ادامه داد: برای مثال امام خمینی گفتمان استکبارستیزی را مطرح کردند که این قدرت گفتمان می‌تواند اثرگذاری  نقش‌آفرینی بیشتری کند؛‌ همانطور که در مسئله هسته‌ای همه مشاهده کردند که این قدرت گفتمان ایران تمامی کشورها را در مقابل جمهوری اسلامی به زانو درآورد، برای مثال کشور ژاپن هم قدرت خدادادی و هم قدرت اکتسابی بالایی دارد اما به دلیل آنکه گفتمانی ندارد نمی‌تواند نقش آفرینی کند.

جمالی‌نژاد با بیان اینکه به عنوان شهردار اصفهان در حوزه شهری این موضوع را بومی‌سازی کرده‌ایم، تصریح کرد: موضوعی که ما را با دیگران متفاوت می‌کند گفتمان‌سازی است و اگر روزی در گذشته معیار ارزیابی شهرها خدمات شهری و فنی بود، پس از آن مسائل فرهنگی اجتماعی اضافه شود، ولی اکنون این قدرت گفتمان‌سازی است که در بررسی‌های آینده شهرها نقش‌آفرینی می‌کنند.

وی افزود: اکنون چندین سال است که به جز خدمات شهری مسائل فرهنگی اجتماعی را در شهرها بررسی می‌کنند. اما موضوع گفتمان دانش‌محوری تازه شروع شده است و همانطور که مسائل فرهنگی و اجتماعی نیاز به زمان داشته‌اند، این موضوع به زمان زیادی نیاز دارد.

شهردار اصفهان خاطر نشان کرد: در گذشته در فرهنگ و دینمان نیز در موضوع گفتمان تأکید بسیاری شده است، اگر شهری دانش‌محور شد ملاک‌ها و تشخیص و بررسی هم تغییر می‌کند.

وی اذعان کرد: اگر در گذشته مسائل عمرانی و شهری مطرح بود، اما اکنون شهروندان خلاق و نوآور،شهروند فن‌آور،‌ گالری، موضوعات مذهبی و ... مطرح است که این موضوع باید در داخل کشور نسبت به شهرهای دیگر تسری پیدا کنند.

جمالی‌نژاد بیان کرد: گفتمان جدیدی که تازه شروع شده است را دوست داریم و تمامی شهرهای دیگر نیز اتفاق بیفتد که در این راستا باید یک هم‌افزایی رخ دهد تا همه بتوانند به این سمت حرکت کنند؛ اگر شهرها بخواهند ظهور و بروز و نهایت توسعه پایدار را داشته باشند باید به سمت گفتمان‌سازی حرکت کنند که در این راستا اقداماتی در شهر اصفهان انجام داده‌ایم.

وی ادامه داد: در بازدیدی که از مجموعه خبرگزاری فارس داشتم، این مجموعه یک جمع بسیار پویا و پرنشاط و پر تحرک است که فکر می‌کنم بتوانیم این هم‌افزایی را داشته باشیم.

شهردار اصفهان با اشاره به اینکه شهرداری‌ها جنس متفاوتی با سایر ارگان‌ها دارد و هیچ شهری نمی‌تواند به شهر دیگری کمک کند، ادامه داد: شهرداری‌ها خودگردان هستند و مدیریت توامان درآمد و هزینه در شهرداری کار را کمی دشوار می‌کند.

وی متذکر شد: گاهی اوقات در شهرهای کوچک اقداماتی صورت می‌گیرد که می‌تواند اثرات بسیار زیبایی داشته باشد که در این باره شهرداری اصفهان در هفته سه اقدام همگام با مردم انجام می‌دهد؛ روزهای سه‌شنبه جلسه شورای معاونین را در مناطق برگزار می‌کنیم، چهارشنبه‌ها کلنگ‌زنی و افتتاح پروژه‌ها را به صورت غیررسمی و در جمع مردم انجام می‌دهیم و پنج‌شنبه‌ها به دیدار مردم می‌رویم.

انتهای پیام/63077/صا40

http://fna.ir/B16VV1

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز