تبلیغات

انتشار گزارش سازمان ملل در زمینه گرد و غبار

گزارش سازمان ملل در زمینه نحوه تشکیل ،چگونگی انتشار و میزان اثرات گرد و غبار از مناطق مستعد و کانوهای این پدیده در کشورهای مختلف جهان منتشر شد.

به گزارش ایسنا، این گزارش که مبتنی بر داده‌های هواشناسی، زمین شناسی،  منابع زیستی وجغرافیایی است، با بررسی کانون‌های گرد و غبار از سراسر دنیا گردآوری شده و رخنمونی از اثرات تغییرات اقلیمی که منجر به بروز و تشدید این پدیده در جهان گردیده راروشن می سازد.

 گردآوری داده‌ها و نقشه‌های گوناگون این گزارش از طریق برنامه محیط زیست سازمان ملل (UNEP) و با کمک تمامی اندیشمندان، محققان و دست اندرکاران این موضوع در مناطق مختلف جهان در شمال و جنوب آفریقا ،خاور میانه ، آسیای میانه، جنوب آسیا  و شبه قاره هند ، شمال غربی چین، ایالات متحده، استرالیا و آمریکای لاتین صورت گرفته و نشان دهنده اهمیت این موضوع در نزد اقلیم شناسان و محققان محیط زیستی سراسر دنیا است.

بر اساس گزارش سایت محیط زیست، در گردآوری و تنظیم ساختار کلی گزارش و تحلیل تغییرات اقلیمی و اثرات  بهداشتی و اقتصادی  و ارائه راهکارهای مقابله با این پدیده در خاور میانه مشتمل بر صحرای عربستان،  مناطق خشک و بیابانی سوریه، اردن، عراق، کویت، ایران و سواحل خلیج فارس، همکاری محققین  و سایر صاحبنظران از کشور ایران و از جمله سازمان حفاظت محیط زیست ، سازمان جنگلها و مراتع  کشور ، دانشگاه تهران و دانشگاه تربیت مدرس بخوبی دیده می شود.

انتهای پیام
 


 

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز