تبلیغات

هشدار نسبت به کاهش جغرافیای کشاورزی ایران

معاون وزیر کشاورزی با بیان اینکه جغرافیای کشاورزی کشور روز به روز در حال کاهش است، گفت: باید به طور جدی به این موضوع توجه شود.

به گزارش ایسنا، اسکندر زند در هفتمین کنگره علوم دامی ایران که امروز چهارشنبه (۱۷ شهریور) در پردیس کشاورزی دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: طی یک هفته گذشته کنگره‌های گوناگونی در بخش‌های مختلف کشاورزی و علوم دامی برگزار شده که می‌تواند در پیشبرد اهداف کمک کننده باشد.

زند با تاکید بر لزوم کشاورزی دانش‌بنیان تصریح کرد:  طی ۱۳ سال آینده یک میلیون نفر به جمعیت استان البرز اضافه خواهد شد بنابراین لازم است برای تامین غذای این جمعیت به دانش روی آورد.

وی تامین غذای جمعیت کشور را یکی از وظایف وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد و افزود: در بازه زمانی کنونی تولید مواد غذایی با دشواری‌های زیادی روبرو شده است.

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با تاکید بر لزوم استفاده از دانش برای توسعه تولید، تصریح کرد:  در سال ۵۰ حدود ۵۰ هزار چاه در کشور وجود داشت اما  این آمار در سال جاری به ۷۷۰ هزار چاه افزایش یافته است.

این معاون وزیر جهاد کشاورزی یکی از مشکلات بزرگ کشاورزی کشور را تامین آب عنوان و اعلام کرد: به همین دلیل جغرافیای کشاورزی کشور روز به روز در حال کاهش است و باید به طور جدی مورد توجه قرار گیرد.

این مسئول ادامه داد: برای حل مشکلات کشاورزی، بهره‌برداری از منابع آب و خاک باید به صورت دانش‌بنیان انجام شود.

وی بر لزوم افزایش سرمایه در بخش کشاورزی اشاره و اعلام کرد: این سرمایه تاکنون از چهار درصد فراتر نرفته است و باید بیشتر شود.

زند از میانگین سنی ۵۴ سال کشاورزان کشور خبر داد و  اضافه کرد: به کارگیری تکنولوژی و نیروی ماهر یکی دیگر از ضروریات بخش کشاورزی کشور است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در پایان بر لزوم بومی سازی تکنولوژی کشاورزی تاکید و تصریح کرد: برای تامین غذای مردم باید کشاورزی دانش‌بنیان و بر مبنای تحقیقات صورت گیرد که البته در بخش تحقیقات از ظرفیت خوبی برخورداریم.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز