تبلیغات

جهت‌گیری اصلی جهاد دانشگاهی در لرستان، تجاری‌سازی دانش است

‌رئیس جهاد دانشگاهی لرستان گفت: جهت‌گیری اصلی این نهاد در استان تجاری‌سازی دانش است.

‌به گزارش ایسنا، دکتر سید علی نادر دهقانی الوار‌ در بازدید نماینده مردم خرم‌آباد و دوره چگنی از جهاد دانشگاهی واحد لرستان، بیان کرد: این نهاد انقلابی یکی از مراکز تحقیقاتی، پژوهشی و فناوری بوده که به حوزه‌های مختلف ورود پیدا کرده و موفقیت‌های چشمگیری داشته است.

وی ادامه داد: جهت‌گیری اصلی جهاد دانشگاهی در لرستان تبدیل پژوهش به فناوری و تجاری‌سازی دانش است؛ این واحد به عنوان مجموعه‌ای کارآمد و پیشتاز علمی در راستای توسعه استان حرکت می‌کند.

دکتر دهقانی‌الوار راه‌اندازی دومین مجتمع تحقیقات و فراوری کشور در لرستان را یکی از برنامه‌های در دست اقدام جهاد دانشگاهی استان دانست و اضافه کرد: با راه‌اندازی این مجتمع بخشی از مشکلات اشتغال، ارزش افزوده، برندسازی، توانمندسازی نیروی انسانی و... در استان مرتفع می‌شود.

عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی لرستان اظهار کرد: جهاد دانشگاهی واحد لرستان توانسته با ورود به حوزه پزشکی مجوز ایجاد شعبه‌ای از پژوهشکده رویان در استان را اخذ کند و تنها مشکل بر سر راه تأسیس این پژوهشکده، مکان احداث آن است که البته استاندار محترم قول مساعدت در این خصوص را داده‌اند.

دکتر دهقانی‌الوار با اشاره به فعالیت‌های این واحد در حوزه‌های پژوهشی، فرهنگی، آموزش کوتاه‌مدت و آموزش عالی، مراکز رشد و... تصریح کرد: 2000 دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی لرستان در رشته‌های مختلف مشغول به تحصیل هستند.

وی خاطرنشان کرد: سالانه 6000 نفر در مراکز آموزشی جهاد دانشگاهی لرستان دوره‌های آموزش کوتاه‌مدت در حوزه‌های مختلف از جمله کمک‌پرستاری، فوریت‌های پزشکی و... را فرا می‌گیرند.

وی افزود: فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در لرستان همواره در راستای ایجاد اشتغال پایدار و توسعه استان بوده است؛ در حال حاضر این نهاد برای 100 نفر به طور مستقیم شغل ایجاد کرده است و 400 مدرس حق‌التدریس در مراکز آموزشی خود دارد.

 دکتر دهقانی یادآور شد: همچنین 100 پژوهشگر در معاونت پژوهشی و مراکز رشد جهاد دانشگاهی لرستان فعالیت دارند و پژوهش خود را به فناوری و درآمد تبدیل می‌کنند.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد لرستان اضافه کرد: راه‌اندازی مجتمع تحقیقات و فراوری در لرستان توسط جهاد دانشگاهی بخشی از معضل اشتغال جوانان لرستان را مرتفع کرده و 100 فرصت شغلی در حوزه کشاورزی ایجاد می‌کند.

دهقانی دیدار نماینده مردم خرم‌آباد و دوره چگنی با رئیس جهاد دانشگاهی کشور را از خواسته‌های خود دانست و اظهار کرد: این دیدار زمینه تحقق بسیاری از اهداف این واحد در استان را فراهم می‌سازد.


انتهاي پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز