تبلیغات

سیامند رحمان و رکوردی معادل وزن سه بچه فیل

تجلیل سایت کمیته بین المللی پارالمپیک از هرکول ایران:

سیامند رحمان و رکوردی معادل وزن سه بچه فیل

سایت کمیته بین المللی پارالمپیک در گزارشی در خصوص وزنه‌برداری به تمجید از وزنه بردار دسته فوق سنگین ایران پرداخته است.

به گزارش سرویس ورزشی"جام نیوز"، بیش از 180 وزنه بردار از 62 کشور جهان از هشتم تا چهاردهم سپتامبر در «ریو سنترو» به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت. در چهار سال گذشته، در 20 رویداد مدالی، 15 بار رکورد جهان بهبود یافته است و ورزشکاران خودشان را برای بالاترین سطح رقابتهای وزنه برداری که پارالمپیک است، آماد ه می‌کنند.

در روز نخست رقابت‌ها «یاکوبو آدسوکان» نیجریه‌ای که در پارالمپیک لندن قهرمان شد در دسته به اضافه 49 کیلوگرم به میدان خواهد رفت.

سایت کمیته بین المللی پارالمپیک در ادامه گزارش خود با اشاره به روز پایانی رقابت‌ها آورده است: روز پایانی و شاید خاطره انگیزترین لحظه، روزی است که سیامند رحمان در دسته به اضافه 107 کیلوگرم به میدان می‌رود. شما اغلب در خصوص رکورددار جهان و پارالمپیک به عنوان «قوی‌ترین پارالمپین جهان» خواهید شنید.

این عنوانی است که واقعا سزاوار اوست. در چهار سال گذشته این وزنه بردار 28 ساله بیش از 9 بار رکورد این دسته را افزایش داده است.

اکنون او با 296 کیلوگرم رکورددار جهان و پارالمپیک است و این معادل وزن سه بچه فیل است اما شاید مهم‌تر از آن و بخش باورنکردنی آن، این است که باید به خاطر داشت سیامند همچنان رو به جلو حرکت می‌کند. او می‌خواهد در ریو بهترین عملکرد خود را به نمایش بگذارد و وزنه 300 کیلوگرمی را هدف گرفته است.

کاروان ورزش ایران با نام «منا» با 111 ورزشکار در قالب 12 رشته ورزشی در پانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک شرکت می‌کند. بازی‌های پارالمپیک طی روزهای 17 تا 28 شهریور به میزبانی شهر ریو برزیل برگزار می‌شود. در این بازی‌ها نزدیک به 4500 ورزشکار از 176 کشور شرکت خواهند کرد و در 523 رقابت در 23 رشته مسابقه می‌دهند.

تسنیم

110

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز