تبلیغات

روسیه:از تحرکات ترکیه در سوریه نگرانیم

ساعت: 18:33 منتشر شده در مورخ: 1395/06/17 شناسه خبر: 889315

وزارت امور خارجه روسیه دقایقی پیش با انتشار بیانیه ای رسمی نسبت به تحرکات ارتش ترکیه در عمق اراضی خاک سوریه بشدت ابراز نگرانی کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مشرق،  وزارت امور خارجه روسیه دقایقی پیش با انتشار بیانیه ای رسمی نسبت به تحرکات ارتش ترکیه در عمق اراضی خاک سوریه بشدت ابراز نگرانی کرد.

روسیه:از تحرکات ترکیه در سوریه نگرانیم

بنابر این گزارش، در بیانیه وزارت امور خارجه روسیه آمده است: "دولت روسیه نسبت به تحرکات مشترک نظامیان ترکیه و گروه های شبه نظامی وابسته به آنها در عمق اراضی خاک سوریه ابراز نگرانی عمیق خود را ابراز می دارد. عملیات ترکیه در خاک سوریه بدون مجوز و هماهنگی های لازم با دولت قانونی این کشور و همچنین مجوز رسمی از شورای امنیت سازمان ملل متحد صورت گرفته است. در چنین شرایطی عملکرد نیروهای ارتش ترکیه در خاک سوریه بر خلاف موازین قانونی، وحدت اراضی این کشور و حق حاکمیت دولت بر کشور محسوب می گردد. تحرکات ترکیه در خاک سوریه همچنین بر خلاف نص صریح قانون حقوق بین المللی است. ورود نیروهای نظامی ترکیه به خاک سوریه بر نتیجه بخش بودن تلاش های بین المللی برای حل مسالمت آمیز پرونده بحران در سوریه خلل جدی ایجاد کرده است."

انتهای پیام/ن

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز