تبلیغات

دیدگاه ترکان درباره بنادر خشک

ساعت: 18:58 منتشر شده در مورخ: 1395/06/17 شناسه خبر: 889334

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور از بندرخشک پیشگامان بازدید کرد و در جریان فعالیت‌ها و روند پیشرفت آن قرار گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ایسنا، اکبر ترکان در بازدید از بندرخشک پیشگامان در استان یزد، ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این بندر در جریان فعالیت‌ها و روند پیشرفت آن قرار گرفت.

در جریان این بازدید، محمدرضا بابایی - رئیس هیات مدیره بندرخشک پیشگامان - گزارشی از روند پیشرفت بخشهای مختلف بندرخشک ارائه و رضایی مدیرعامل این بندر نکاتی را درباره مراحل ریل گذاری و اتصال بندرخشک به خط ریلی کشور بیان کرد.

ترکان نیز در این بازدید با اشاره به روند فعالیت در بنادرخشک گفت: این بنادر نقش برنامه‌ریزی و هماهنگی در حوزه حمل و نقل را ایفا می‌کنند و می‌توانند روند توسعه در داخل کشور را تسریع کنند.

وی با استقبال از استقرار ترمینال کانتینری در بندرخشک پیشگامان، گفت: وجود خطوط ریلی داخلی و طرح‌های در دست اجرا و انبارهای مختلف می‌تواند تا شعاع ۵۰۰ کیلومتری به تجار و بازرگانان خدمات ارائه دهد.

مشاور رئیس جمهور در خصوص ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در بندرخشک پیشگامان نیز با استقبال از این موضوع گفت: معافیت‌های قابل ارائه در منطقه ویژه می‌تواند به رقابتی شدن تجارت این بندر کمک کند و بنده برای ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در بندرخشک همراهی لازم را خواهم کرد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور با اشاره به قابلیت‌های فعلی بندرخشک پیشگامان تاکید کرد: این بندرخشک هم‌اکنون نیز می‌تواند قبل از تبدیل به منطقه ویژه اقتصادی فعالیت‌های لازم را انجام دهد و در حوزه حمل و نقل و تجارت کشور وارد شود و کار کند.

گفتنی است؛ بندرخشک پیشگامان، نخستین بندرخشک تعاونی ایران است که با مجوز هیات دولت در حال تکمیل و بهره برداری است.

این بندر خشک که تنها بندرخشکی است که از هیات دولت مجوزهای لازم را گرفته، در ۳۵ کیلومتری جنوب یزد در شهرستان مهریز در حال ساخت است و تاکنون روند اجرایی خوبی داشته است.

این بندر 6000 سهام دار مستقیم و ۴۰ هزار سهام دار غیر مستقیم دارد. راه آهن این بندر چندی قبل به ریل سراسری کشور متصل شد و در مسیر راه آهن یزد- بافق قرار گرفت.

هم اکنون انبارهای ۱۰ هزار مترمربعی، شانیتگ یارد، اتصال ریلی، محوطه گمرکی، سردخانه دو مداره، خطوط ریلی اختصاصی، ایستگاه راه آهن اختصاصی، ترمینال چند منظوره و مجموعه اداری پیشرفت ۵۰ تا ۱۰۰ درصدی را دارد.

 

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز