تبلیغات

۶۱ هزار واحدمسکونی و تجاری آسیب دید/بازگشت تغییرات هزارساله اقلیم

به گزارش خبرنگار مهر، اسماعیل نجار عصر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران با تقدیر از همراهی مردم و تلاش های مسئولان استان و دهیاران افزود: انصافا کارها خوبی برای امدادرسانی، توزیع ایرانیت  و پلاستیک صورت گرفت.

وی با بیان اینکه مازندران همواره با حوادث مواجه است و نیاز طبیعی استان آن است تا مردم همراهی و همکاری بیشتری برای پیشگیری از آسیب ها داشته باشند با اشاره به نعمت دریا در استان تاکید بر اینکه وقتی پرچم سیاه در دریا برافراشته است نباید برای شنا استفاده کرد افزود: همراهی مردم برای پیشگیری از آسیب ها را باید شاهد باشیم.

رئیس سازمان مازندران مدیریت بحران کشور گفت: قریب به ۶۱ هزار واحد مسکونی از جزء به کل آسیب دیدند و کاربازسازی این واحدها شروع شده است.

نجار با اشاره به سفر دستار ویژه رئیس جمهور و رئیس بنیاد مسکن کشور به مازندران افزود: امیدواریم با پیشنهادی که برای تامین اعتبار به سازمان برنامه و بودجه شده است، اعتبار لازم برای جبران خسارات تامین شود.

وی با اشاره به تامین اعتبار از محل تملک و دارایی گفت: ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی و ۷۳ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت، ۱۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات برای لوازم خانگی، بیش از یک میلیارد تومان تسهیلات برای جبران خسارات به خودروها پیش بینی شده است.

معاون وزیر کشور ادامه داد: همچنین سه میلیارد تومان اعتبار بلاعوض هزینه ای و ۱۲ میلیون تومان ارزان قیمت شهری وروستایی به خسارت دیدگان داده می شود و اگر منزل مسکونی شهری تخریب دیده باشد ۳۰ میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت و شش میلیون تومان بلاعوض داده می شود.

وی گفت: در حوادث اخیر به روستاهای ۱۰ استان آسیب دیده شده است و عمدتا ساختمان هایی آسیب دیدند که دوام لازم نداشته اند.

معاون وزیر کشور ادامه داد: توزیع ۴۵۰ هزار متر مربع ایرانیت کاری سریع السیر و موثری برای جبران خسارت ها بوده است و کارهای خوبی برای مدیریت بحران در مازندران صورت گرفته است.

نجار ادامه داد: تغیرات اقلیم جدی است و نوع بارش ها و مدت آن تغییر کرده و در برخی استان ها شاهد تغییر هزار ساله اقلیم هستیم و از دست دادن پوشش گیاهی، دستکاری طبیعت، فرسایش خاک، گرم شدن زمین و لایه ازون و دیگر پدیده ها دست به دست هم داده تا با وضعیت خاصی روبرو باشیم.

وی گفت: دولت ۶۶ میلیارد تومان اعتبار برای جمع آوری آبهای سطحی در ساری پیش بینی شده است و این طرح در پیشگیری از آسیب ها اهمیت زیادی دارد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز