تبلیغات

تعداد استاد بزرگ های شطرنج ایران دو رقمی شد

عنوان استاد بزرگی امیررضا پوررمضانعلی در کنگره فدراسیون جهانی شطرنج رسما به تایید رسید.

به گزارش ایسنا، کنگره فدراسیون جهانی شطرنج همزمان با برگزاری المپیاد جهانی درباکو برگزار شد و در این کنگره مدارک مربوط به نرم های استاد بزرگی امیررضا پوررمضانعلی رسماً توسط این کنگره مورد تایید قرار گرفت تا شطرنج باز شایسته گیلانی ایران به عنوان دهمین استاد بزرگ شطرنج ایران شناخته شود. به این ترتیب تعداد استاد بزرگ های شطرنج ایران دو رقمی شد. البته به زودی استاد بزرگی پرهام مقصودلو نیز رسما اعلام می شود تا این تعداد به عدد یازده برسد.

پوررمضانعلی در حال حاضر 24 ساله است و با ریتینگ 2532 بعد از مقصودلو، قائم مقامی و پویا ایدنی در رده چهارمین شطرنج باز برتر ایران قرار دارد.

استاد بزرگی (Grand Master) بالاترین عنوان رسمی فدراسیون جهانی است که پس از کسب سه نورم برای همیشه به یک شطرنج باز اهدا می شود. روسیه مهد شطرنج جهان، با داشتن 234 استاد بزرگ با اختلاف بسیار زیادی نسبت به سایر کشورها در این زمینه رکورددار است. آمریکا و آلمان با 89  استاد بزرگ در رده های بعدی قرار دارند.


انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز