تبلیغات

اشمایکل: پپ در بایرن بازی‌های خسته کننده ارائه داد و در بارسلونا خوش شانس بود

وبسایت رسمی برنامه نود - پیتر اشمایکل اعلام کرد که پپ گواردیولا برای ارائه فوتبال مورد نظرش در منچستر سیتی، راه دشوارتری نسبت به دوران حضورش در بارسلونا و بایرن مونیخ پیش رو خواهد داشت.

به گزارش وبسایت نود، پیتر اشمایکل پیش از دیدار دربی شهر منچستر اعلام کرد که پپ گواردیولا در بایرن مونیخ ترکیب هیجان انگیزی ایجاد کرد اما نمایش‌های خسته کننده ای را ارائه داد، اشمایکل همچنین افزود که پپ در روزهای حضورش در بارسلونا خوش شانس بود که بازیکنانی در اختیار داشت که برای ارائه فلسفه مورد نظر گواردیولا مناسب بودند. پیتر اشمایکل در حالی این سخنان را عنوان کرد که پپ گواریولا 4 سال سرشار از افتخار را در نیوکمپ پشت سر گذاشت و در این مدت تبدیل به موفق ترین مربی تاریخ بارسلونا شد، وی در این چهار سال موفق شد 3 بار در لالیگا و 2 بار در لیگ قهرمانان اروپا و کوپا دل ری به مقام قهرمانی برسد. گواردیولا موفقیت‌های خود را در بایرن مونیخ نیز ادامه داد و موفق شد در 3 ساله پیاپی به مقام قهرمانی بوندس لیگا برسد و در کنار آن موفق به دو بار قهرمانی در دی اف بی پوکال شد. هرچند که گواردیولا جانشین یوپ هاینکسی شد که موفق شده بود در آخرین فصل حضورش در بایرن، این تیم را در هر 3 جام موجود قهرمان کند، پیتر اشمایکل اعتقاد دارد تیم تحت هدایت هاینکس فوتبال به مراتب زیباتری نسبت به گواردیولا ارائه می‌داده است. او در مصاحبه با اومنی اسپورت ادامه داد:

پپ در بایرن تنها یک مربی عادی بود، به نظرم او تیم هیجان انگیز یوپ هاینکس را تبدیل به تیمی خسته کننده کرده بود. در حالیکه بایرن با بازی مستقیم و سریع، فوتبالی جذاب را ارائه می‌داد، گواردیولا این فوتبال هیجان انگیز را با فوتبالی خسته کننده عوض کرد و بیشتر به پاس‌های کوتاه روی آورد. او با تغییر بازیکنان، سبک خودش را ارائه داد اما در مورد نتایجی که به دست آورد هیچ بحثی باقی نخواهد ماند.

همچنین این دروازه بان دانمارکی که در 398 بازی برای منچستر یونایتد به میدان رفت، در مورد سال‌های حضور گواردیولا در بارسلونا عنوان کرد که پپ در آن دوران بسیار خوش شانس بود که بازیکنان توانمندی چون ژاوی، اینیستا و مسی را در اختیار داشت. همچنین او از مشکلات متعددی که پپ گواردیولا در زمان حضورش در منچستر سیتی خواهد داشت افزود:

پپ با شهرت فراوانی به سیتی آمد، کاری که او در بارسلونا کرد خارق العاده بود، هرچند که اعتقاد دارم که به دلیل داشتن بازیکنانی با فلسفه مشابه با فلسفه خودش، از این حیث بسیار خوش شانس بود. در حالیکه مهمترین مسئله مورد نظر سر الکس فرگوسن دستیابی به گل بود، احساس میکنم مهمترین مسئله مورد نظر پپ گواردیولا داشتن مالکیت توپ و میدان خواهد بود. بر اساس فلسفه پپ، او مالکیت توپ را می‌خواهد تا در زمان مالکیت توپ به موقعیت گلزنی دست یابد. بر اساس فلسفه او، گل از بازی مالکانه حاصل می‌شود. این فلسفه نیز در منچستر سیتی ادامه خواهد داشت. پپ در حالیکه در بارسلونا بسیار خوش شانس بود، با این حال بسیار با هوش عمل کرد. لیگ برتر انگلیس با تمام لیگ‌های دیگر متفاوت است، این لیگ هیچ وقت متوقف نمی‌شود، حتی در ماه مارچ نیز هر تیم باید 12 بار به میدان برود. پس بنابراین گواردیولا راه سختی را پیش رو دارد.

دو تیم منچستر یونایتد و منچستر سیتی در حالی روز شنبه مقابل هم قرار خواهند گرفت که تقابل دوباره پپ گواردیولا و خوزه مورینیو جذابیت دو چندانی به این دیدار خواهد بخشید.

1899

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز