تبلیغات

وزیر خارجه مصر: مخالف مانور سیاسی در شمال سوریه به بهانه مبارزه با تروریسم هستیم

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، احمد ابوزید سخنگوی رسمی وزارت خارجه مصر گفت که سامح شکری وزیر خارجه این کشور امروز چهارشنبه از «استیفان دی میستورا» فرستاده سازمان ملل به سوریه تماس تلفنی دریافت کرد و دو طرف به بررسی تلاش های صورت گرفته برای دستیابی به توافق آتش بس در سوریه و تامین امنیت کمک رسانی به حلب و دیگر مناطق محاصره شده به منظور زمینه سازی برای آغاز مذاکرات سیاسی پرداختند.

ابوزید اظهار داشت که شکری در این تماس تلفنی تاکید کرد که با وجود حمایت مصر از تمامی تلاش های مربوط به مبارزه با تروریسم در سوریه اما همه طرف ها باید به حاکمیت سوریه احترام بگذارند و مبارزه با تروریسم را بهانه اجرای مانورهای سیاسی و مهندسی مجدد نقشه سیاسی به خصوص در شمال سوریه قرار ندهند.

شکری همچنین اهمیت تشدید تلاش ها برای احیای روند سیاسی در سریع ترین زمان ممکن به عنوان بالاترین هدف و تضمین مشارکت همه گروه های معارض سوریه به صورت برابر بر اساس قطعنامه شماره 2254 شورای امنیت را مورد تاکید قرار داد.

دی میستورا نیز به دلیل آنکه نتوانسته است به قاهره سفر کرده و شورای وزرای خارجه عرب را در جریان رایزنی آمریکا و روسیه درباره اوضاع سوریه قرار دهد، عذرخواهی کرد.

در پایان دو طرف توافق کردند که رایزنی ها و تماس ها بین دو طرف در دوره آتی به منظور حمایت از تلاش های صورت گرفته برای دستیابی به توافق آتش بس انسانی در سوریه و بازگشت به میز مذاکرات ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز