تبلیغات

سخنگوی وزارت خارجه اظهارات احمد ابوالغیط را بی پایه و اساس دانست

سخنگوی وزارت خارجه اظهارات احمد ابوالغیط را بی پایه و اساس دانست

بین الملل > دیپلماسی - بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به اظهارات دبیرکل اتحادیه عرب مبنی بر مداخله ایران در امور کشورهای عربی، این اتهام را بی پایه و اساس و تکرار اتهامات نسنجیده گذشته از سوی احمد ابوالغیط دانست.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان افزود: ادامه وضعیت تأسف بار و رقت انگیز کنونی در سوریه نتیجه سیاست ها و مداخلات حکومت هایی است که علیه نظام قانونی و مستقر در سوریه اقدام کرده و به اسم مبارزه با تروریسم، به تجهیز، آموزش و تربیت تروریست ها در آن کشور می پردازند و ویرانی ، آوارگی و کشتار فرزندان آن را رقم می زنند.

قاسمی ضمن استقبال از اعلام خودداری ابوالغیط از ورود به موضوع شیعیان و اهل سنت، به دبیر کل اتحادیه عرب توصیه کرد با اغتنام از فرصت خود در جایگاه دبیرکلی اتحادیه عرب به جای تکرار مواضع غیرسازنده و غیر واقع بینانه، به بررسی و مطالعه مسایل پیچیده منطقه در یافتن راه کار و چاره اندیشی برای یافتن راه حل های مثمر ثمر و تلاش برای همگرایی مردم منطقه با هدف خروج از وضعیت اسفناک کنونی باشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین اظهار داشت: در خصوص راه کارهای ابوالغیط برای بحران سوریه به ایشان توصیه می نماییم با درک عمیق از وضعیت کنونی آن کشور و منطقه به تمامیت ارضی و حق تعیین سرنوشت مردم سوریه احترام بگذارد.

52311

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز