تبلیغات

وضعیت قیمتی گوشت قرمز گوسفندی

ساعت: 20:51 منتشر شده در مورخ: 1395/06/17 شناسه خبر: 889373

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی قیمت هرکیلوگرم گوسفند زنده کیفی از لحاظ نژاد را بین ۱۳۰ تا ۱۳۵ هزار ریال برآورد کرد و گفت: با توجه به نزدیک شدن روز عید سعید قربان احتمال افزایش اندک آن وجود دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل از ایسنا، اصغر ملکی در گفت و گویی درباره وضعیت گوشت قرمز گوسفندی افزود: هفته گذشته قیمت گوشت گوسفندی به همین میزان بوده و نرخ این محصول نسبت به هفته قبل از آن تغییری نداشته است.

وی اظهار داشت: اکنون قیمت لاشه گوسفندی بدون دنبه تحویل به مغازه دار بین ۳۰۰ تا ۳۱۰ هزار ریال و شقه بدون دنبه بین ۳۳۰ تا ۳۵۰ هزار ریال به مصرف کنندگان عرضه می شود.

وی تصریح کرد: گوشت گوسفندی بسته بندی در فروشگاه ها شامل این قیمتگذاری نمی شود و تفاوت قیمت گوسفند زنده با عرضه گوشت آن وجود برخی ضایعات است.

ملکی توضیح داد: باید نصف وزن یک گوسفند ذبح شده گوشت و بقیه شامل کله و پاچه، پوست، شکم و دیگر ضایعات باشد، در حالی که وزن گوشت کمتر است.

به گفته وی به طور معمول باید به اندازه وزن یک گوسفند ۴۰ کیلو گرمی حداقل ۲۰ کیلوگرم گوشت حاصل شود که برخی دامداران با ترفندهایی از جمله مصرف آب، نمک و جو وزن گوسفند را در زمان فروش افزایش می دهند که پس از ذبح از یک گوسفند ۴۰ کیلوگرمی ۱۳ کیلوگرم گوشت نیز بدست نمی آید.

 سالیانه بیش از ۸۰۰ هزارتن گوشت قرمز در کشور تولید و برای تامین نیاز داخلی ۱۰ درصد گوشت مورد نیاز نیز از خارج تامین می شود.

براساس آمارها سرانه تولید گوشت قرمز کشور برای هر نفر ۱۰.۵ کیلوگرم و سرانه مصرف آن ۱۱.۵ کیلوگرم است در حالی که سرانه مصرف جهانی گوشت قرمز به ازای هر نفر بدون احتساب گوشت خوک ۱۳ کیلوگرم است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز