تبلیغات

استعدادیابی اولویت نخست فدراسیون اسکواش است

استعدادیابی اولویت نخست فدراسیون اسکواش است گرگان – رئیس کمیته استعدادیابی فدراسیون اسکواش از استعدادیابی به عنوان اولویت نخست این فدراسیون ورزشی نام برد.

مستانه کرم پور در حاشیه برگزاری اردوی استعدادیابی اسکواش در گرگان اظهار کرد: پیش از آغاز مسابقات KL جونیور که اوایل آذر ماه در مالزی برگزار می شود، کمیته استعدادیابی فدراسیون در نظر گرفت چهار مرحله اردوی استعدادیابی را برگزار کند که مرحله نخست آن به مدت ۱۰ روز در تهران برگزار شد و مرحله دوم نیز به مدت پنج روز به میزبانی گرگان به پایان رسید.

کرم پور با بیان اینکه دوره سوم در ارومیه و دوره چهارم استعدادیابی در اصفهان برگزار خواهد شد افزود: در مجموع دو مراحل برگزار شده ۱۶ نفر در رده سنی زیر ۹ سال (نفرات اول تا سوم مشترک) و زیر ۱۱ سال (نفرات اول تا سوم مشترک) دو بخش پسر و دختر حضور داشتند

وی خاطرنشان کرد: پس از این مرحله طرح غربالگری اجرا می شود و تعدادی از قهرمانان مسابقات ایران جونیور را اضافه می کنیم و تعدادی دیگر که آمادگی و توانایی حضور در مسابقات برون مرزی را ندارند خط می خورند.

به گفته وی، ملاک انتخاب افرادی که در این دو مرحله حضور داشتند عملکرد مثبت در مسابقات قهرمانی کشور اواسط مردادماه در رده سنی ۹ و ۱۱ سال بوده است.

رئیس کمیته استعدادیابی فدراسیون اسکواش درباره تعداد نمایندگان گلستان گفت: گلستان سه نماینده متشکل از دو دختر و یک پسر در اردو داشته که یکی از آنها تنها ۶ سال دارد که نیاز به تمرین بیشتر دارد.

کرم پور از اهمیت استعدادیابی در اسکواش سخن گفت و بیان کرد: در برخی از ورزش ها با کمبود بازیکن مواجه هستیم و به همین علت اولویت نخست وزارت ورزش برای سال جاری استعدادیابی در نظر گرفته شده و به تبعیت از آن در فدراسیون اسکواش نیز وضعیت به همین شکل است.

وی با بیان اینکه به دنبال تامین آینده اسکواش کشور هستیم افزود: استعدادیابی فرایند بلندمدت و زمان بری دارد و هدف ما این است که فرهنگ ورزش اسکواش را ترویج دهیم.#1varzesh #طرح_استعدادیابی #ورزش_اسکواش #ورزش_و_جوانان_گلستان #۱ورزش

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز