تبلیغات

ساز "شریف" دیگر کوک نخواهد ش

دانش‌آموز سال سوم در دبیرستان دارالفنون بود که در نخستین برنامه‌اش در رادیو، پانزده دقیقه تار نواخت. پس از آن در تعداد زیادی از برنامه‌های گلها همکاری کرد و به خوانندگانی همچون ایرج، گلپا، تاج اصفهانی، محمود محمودی خوانساری، غلامحسین بنان، محمدرضا شجریان و بسیاری دیگر جواب آواز داد

عصر ایران - شریف در طی سال‌ها نوازندگی و فعالیت در عرصه‌ی موسیقی، توانست صدای منحصربه‌فرد ساز خود را در تاریخ موسیقی ایران ثبت کند.  گفته می‌شود که یکی از دلنشین‌ترین سبک‌های نوازندگی تار متعلق به فرهنگ شریف است. این سبک برآمده از ابداعات او در نحوه انگشت‌گذاری و مضراب زنی در نقاط مختلف ساز تار است. 

فرهنگ شریف در دوره اصلاحات نشان درجه یک هنری دریافت کرد و علاوه بر حضور در فستیوال‌های داخلی و خارجی، مدتی به آمریکا سفر و در آنجا تدریس کرد.

طی دو سال گذشته مدام اخبار نگران‌کننده‌ای از وضعیت جسمی او شنیده می‌شد. او صبح ۱۷ شهریور ۱۳۹۵ چشم بر جهان فروبست و صدای خوش قریحه ساز او، یگانه باقی ماند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز