تبلیغات

استقرار نظام دوری در برخی مدارس ابتدایی

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به استقرار نظام دوری در 60 درصد مدارس بالای 200 دانش‌آموز کشور اظهار کرد: از مدیران آموزش و پرورش خواسته‌ایم تا اجرای نظام دوری را در مدارس بالای 500 دانش‌آموز دنبال کند.

محمد دیمه‌ور در گفت‌وگو با ایسنا، در توضیح برخی از برنامه‌های حائز اهمیت معاونت آموزش ابتدایی برای ارتقای کیفیت آموزش اظهار کرد: سال گذشته برنامه بهبود و ارتقای مدیریت آموزشگاهی در مدارس را اجرا کردیم.

وی افزود: علاوه بر این در راستای ارتقای کیفیت آموزش، بخشنامه آموزش معلمان دارای شش سال سابقه را به استان‌ها ارسال کردیم و پس از آن بخشنامه آموزش معلمان 7 تا 12 سال سابقه نیز ابلاغ شد تا دوره‌های آموزشی برای معلمان انجام شود.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش اجرای نظام دوری را یکی از مصوبات سند تحول بنیادین دانست و گفت: در سند تحول در راستای ارتقای کیفیت مقطع ابتدایی و تقسیم این مقطع به دو دوره سه ساله تاکید شده است.

دیمه‌ور ادامه داد: اکنون 60درصد از مدارس بالای 200 دانش‌آموز کشور این برنامه را اجرا کرده‌اند و ما از مدیران مناطق خواسته‌ایم تا این تقسیم‌بندی را برای مدارس بالای 500 دانش‌آموز نیز در صورت امکان اجرا کنند تا بتوانیم بتدریج این نظام را در همه مدارس ابتدایی مستقر کنیم.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: البته در این میان باید به پایه اول ابتدایی که بنیان آموزش در آن گذاشته می‌شود نیز توجه ویژه‌ای نشان داد. آمارهایی از حدود 47 هزار تکرار پایه در کلاس اول در دو سال اخیر داشته‌ایم و لازم است به منظور کاهش آمار تکرار پایه در کلاس اول، به شناسایی و بررسی وضعیت دانش‌آموزان دیرآموز توجه کنیم. در کنار این امر، باید آموزش اولیاء را نیز در دستور کار قرار بدهیم.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز