تبلیغات

پس‌لرزه‌های سخنان نادر قاضی‌پور علیه زنان همچنان ادامه دارد/زنان مجلس نهم از شکایت خود کوتاه نیامدند

پس‌لرزه‌های سخنان نادر قاضی‌پور علیه زنان همچنان ادامه دارد/زنان مجلس نهم از شکایت خود کوتاه نیامدند

سیاست > مجلس - آرمان نوشت؛س از انتخابات مجلس دهم بود که فیلم سخنرانی انتخاباتی نادر قاضی‌پور، نماینده مردم ارومیه در مجلس که اتفاقا رای هم آورد، حواشی زیادی را به راه انداخت.

جملاتي كه خيلي‌ها را متعجب كرد، عده‌اي را خشمگين و از همه مهم‌تر منجر به رنجش زنان و به ويژه نمايندگان زن مجلس نهم شد. «مملكت را به آساني به د‌ست نياورد‌ه‌ايم كه هر... را بفرستيم آنجا. مجلس جاي ... نيست!... مجلس جاي زنان نيست؛ جاي مرد‌ان است... مجلس جاي سوسول بازي نيست! به مجلس مرد‌ بفرستيد‌... » 

اين جملات نماينده اروميه در كليپ انتخاباتي اش، براي سخنران گران تمام شد و فراكسيون زنان مجلس نهم را به شكايت از آقاي نماينده واداشت. شكايتي كه هم به سازمان بازرسي كل كشور ارسال شد، هم به دادسراي كاركنان و هم به كميسيون اصل ۹۰ قانون اساسي مجلس. با پايان يافتن مجلس نهم و آغاز به كار مجلس دهم، اين جنجال تا حدي فروكش كرد تا اينكه خبر رسيد كه تعدادي از نمايندگان زن مجلس نهم كه از نادر قاضي‌پور نماينده اروميه به اتهام توهين به زنان به دادسراي عمومي و انقلاب تهران شكايت كرده‌اند، در اواسط هفته جاري در شعبه ۱۵ بازپرسي حضور يافته و درباره علت حضور خود در دادسرا، اعلام كردند: «براي پيگيري شكايت از نماينده اروميه».

نماينده‌اي كه از شكايتش صرف نظر نكرد
فاطمه رهبر از جمله بانواني بود كه در جريان وساطت برخي از نمايندگان مجلس نهم در پس‌گيري شكايت فراكسيون زنان از قاضي زاده، از شكايتش صرف نظر نكرد و درباره اين وساطت گفت: قاضي‌پور از روزي كه مطلع شد براي شكايت از وي امضا جمع مي‌كنيم، براي عذرخواهي پيش ما آمد و گفت كه منظورش نمايندگان زن اصولگراي مجالس هفتم، هشتم و نهم نبوده و مخاطبش برخي افراد در حوزه انتخابيه بوده است. رهبر افزود: اما مطالب منتشر شده از او به همراه فايل صوتي‌اش كاملا واضح است و قاضي‌پور بايد در همان سطح كه سخنانش در رسانه‌هاي داخلي و خارجي بازتاب يافته است، جبران مافات، تكذيب و عذرخواهي كند.» او گفت: «شكايت نمايندگان زن مجلس از نماينده اروميه روز دوشنبه به دادستاني كل كشور تحويل شده و نسخه‌اي هم به «كميسيون اصل ۹۰»، هيات نظارت بر رفتار نمايندگان و رئيس مجلس ارسال شده است.» در جريان اين وساطت اما زهره طبيب‌زاده نوری و لاله افتخاري دو نماينده زن مجلس نهم از شكايت خود صرف نظر كردند.

پرونده مفتوح شكايت از قاضي‌پور
در اين راستا سكينه عمراني نماينده مجلس نهم از حضور خود به همراه تعدادي از زنان مجلس نهم در دادسراي كاركنان خبر داد و گفت: از اسفندماه سال گذشته كه شاهد اظهارات نماينده مردم اروميه عليه زنان بوديم، شكايت خود را به نهادهاي مختلف ارائه داديم. متاسفانه در اواسط تيرماه سال جاري بود كه اين شكايت به دادسرا ارجاع شد كه تاخير ۴ ماهه هم داشت. وي افزود: روز سه شنبه ۱۷ شهريور در دادسرا حاضر شديم و پيرامون شكايت خود از نماينده اروميه مدارك را ارائه داديم: شامل كليپ سخنراني، كپي از صحبت‌هاي ايشان و پرينت برخي از روزنامه‌ها كه اظهارات توهين آميز اين نماينده درباره زنان را منتشر كرده بودند. عمراني تاكيد كرد: بر اين اساس پرونده شكايت از نماينده مردم در دادسرا در جريان است و در مرحله بعد آقاي قاضي‌زاده به دادسرا احضار خواهد شد.

2929

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز