تبلیغات

۴۸۲مجوز مشاغل خانگی در استان‌مرکزی صادرشد

خبرگزاری مهر: اراک- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: طی یک سال گذشته ۴۸۲مجوز مشاغل خانگی در استان مرکزی صادر و در این ارتباط ۵۱۰ نفر مشغول به کار شده اند.
محمد تقی آبایی در گفت و گو با خبرنگار مهر با بیان اینکه طی یک سال گذشته ۴۸۲مجوز مشاغل خانگی در استان مرکزی صادر شده، اظهار داشت: همچنین ۲۲۲نفر از متقاضیان، از تسهیلات مالی برای اشتغال برخوردار شده اند.
وی افزود: طی این مدت تعداد چهار هزار و ۱۰۰نفر از طریق ۱۵ کاریابی غیردولتی استان، به واحدهای متقاضی نیروی کار معرفی شده اند.

نرخ بیکاری در استان مرکزی ۹.۴درصد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی بیان کرد: تا پایان سال ۹۴، نرخ بیکاری در استان مرکزی ۹.۴درصد ثبت شده است.
وی در مورد مستمری بگیران بیمه بیکاری در استان گفت: طی یک سال گذشته، برای شش هزار و ۷۴ نفر در استان مقرری بیمه بیکاری برقرار شده و ۶۷۵نفر از مقرری بگیران بیمه بیکاری با فراگیری مهارت های فنی و حرفه ای با همکاری اداره کل فنی و حرفه ای استان، برای ورود به کسب و کار آماده و به واحدهای متقاضی معرفی شدند.
آبایی با بیان اینکه زمان رسیدگی به شکایات کارگری در استان از بیست روز به کمتر از دو هفته کاهش یافته، افزود: این کاهش زمان رسیدگی به شکایات با اصلاح فرایندها، تجهیزات و همچنین افزایش نیروی انسانی محقق شده است.

۳۵درصد پرونده های شکایت کارگر و کارفرما به سازش رسید
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی اظهار داشت: سازش بین کارفرما و کارگر در دستور کار این اداره کل قرار دارد که در این ارتباط طی یک سال گذشته، شش هزار و ۳۹۰ صورت جلسه هیات تشخیص و  یک هزار و ۳۷۷صورت جلسه هیات حل اختلاف تنظیم شده که ۳۵درصد از این پرونده ها به سازش رسیده است.
آبایی تصریح کرد: با تلاش همکاران حوزه روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی بیش  از ۲۰۴ تشکل کارگری و کارفرمایی و کانون های مرتبط، با هدف تعامل بین کارگر و کارفرما در استان فعال است.

برای مشاهده صفحه اصلی مشاغل خانگی اینجا کلیک کنید

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز