تبلیغات

اخاذی 100میلیونی با 3 عکس!

اخاذی 100میلیونی با 3 عکس!

جامعه > شهری - «خبرجنوب» نوشت: رئیس پلیس فتا استان فارس از دستگیری اخاذ اینترنتی در شیراز خبر داد.

سرهنگ سید موسی حسینی گفت: مرد 35 ساله شیرازی با مراجعه به پلیس فتا و ارائه مرجوعه قضايی عنوان كرد؛ فردی ناشناس با ارسال پیام های تهدید آمیز از طریق شبکه اجتماعی تلگرام قصد اخاذی مبلغ 100 میلیون ريال از وی را دارد که اگر مبلغ درخواست شده را تا سه روز به حساب وی واریز نکند حدود 500 عکس شخصی و فیلم های خانوادگی که در اختیار دارد در فضای مجازی انتشارمی دهد.
وي ادامه داد: شاکی در اظهارات خود بیان می کند در ابتدا به علت اینکه هیچ اطلاعی از هویت فرستنده این پیام ها نداشته و همچنین از اطلاعات شخصی اش به دقت محافظت می کرده، به این تهدیدات اهمیت نمی دهد تا اینکه 3 تصویر خصوصی وی از فرد اخاذ از طریق تلگرام برایش ارسال میشود که در ادامه پیگیر این موضوع
می شود.
رئیس پلیس فتا استان فارس اظهار كرد: پس از تشکیل پرونده کارشناسان پلیس فتا اقدامات خود را جهت شناسایی متهم یا متهمان آغاز كردند که با اقدامات فنی خود موفق به شناسایی و دستگيري متهم شدند.
سرهنگ حسيني بيان كرد: در این پرونده مشخص می شود چندی پیش شاکی جهت انتقال سرویس خواب خریداری شده از فروشگاه به منزل از چند کارگر جهت حمل اجناس استفاده می كند، پس از اتمام کار شاکی جهت پذیرایی محل را ترک می کند در حالی که تلفن همراهش در اتاق بوده است.
وي ادامه داد: یکی از کارگران که اهل یکی از استان های همجوار استان فارس است، از فرصت به وجود آمده سوء استفاده کرده و تعدادی عکس شخصی و خانوادگی از تلفن همراه شاکی به تلفن خود انتقال می دهد و بعد از گذشت چند روز از این ماجرا، تماس های تهدیدآمیز شروع می شود.
رئیس پلیس فتا استان فارس ضمن تاکید بر اینکه افراد باید در نگهداری اطلاعات شخصی و محرمانه خود هوشیار بوده و همواره از این اطلاعات به نحو صحیح نگهداری کنند از شهروندان خواست با پیشرفت های تکنولوژی و خدمات دولت الکترونیک همگام بوده و اطلاعات خود را بروز كنند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز