تبلیغات

تقویت بخش تعاون برای تحقق اقتصاد مقاومتی ضروری است ‌

‌نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان این‌که برای تحقق اقتصاد مقاومتی تقویت بخش تعاون ضروری است، گفت: امروز اگر کسی در فکر اقتصاد مقاومتی نباشد به کشور خیانت کرده است چراکه دشمن به ضعف اقتصادی ما پی برده است.

‌به گزارش ایسنا‌، آیت‌الله سید احمد میرعمادی در یازدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر لرستان که در سالن جلسات اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، با اشاره به نام‌گذاری سال به «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل»، اظهار کرد: امروز اگر کسی در فکر اقتصاد مقاومتی نباشد به کشور خیانت کرده است، چراکه دشمن به ضعف اقتصادی ما پی برده است.

وی عنوان کرد: تصور می‌شد با اجرای برجام  و توافق هسته‌ای مشکلات برطرف می‌شود، اما دشمنان با نامردی به اسم گفتند تحریم را برمی‌داریم، اما در عمل حاضر نشدند تحریم‌ها را بردارند.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان بیان کرد: واقعیت امر این است که برای ما روشن شد که از برجام، تعهد، امضا و قرارداد کشور آباد نمی‌شود چون دشمنان پیشرفت کشور را نمی‌خواهند و اگر کشورهایی مانند چین و ژاپن پیشرفتی داشته‌اند به دلیل پیشرفت داخلی آن‌ها بوده است.

وی با تأکید بر این‌که برای اقتصاد سالم باید به اقتصاد مقاومتی روی بیاوریم، گفت: اقتصاد مقاومتی تنها نسخه شفابخش برای اقتصاد کشور است.

آیت‌الله میرعمادی در بخشی از سخنانش ضمن گرامیداشت هفته تعاون به فعالیت‌های فردی اقتصادی، تعاونی و دولتی اشاره کرد و گفت: با مالکیت دولتی فعالیت‌های اقتصادی موفق نیست، چراکه دولت باید به‌عنوان پشتیبان زمینه و بسترها را فراهم کند، بنابراین فعالیت‌های اقتصادی دولت نمی‌تواند کاری از پیش ببرد.

وی افزود: یکی از راه‌های رسیدن به اقتصاد سالم استفاده از بخش خصوصی است، اما چون افراد سرمایه‌گذار اندک است، ممکن است سبب تکاثر و فساد در جامعه شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان عنوان کرد: یک‌راه معقول و منطقی برای تحقق اقتصاد مقاومتی تقویت تعاونی‌ها است که خرده مالکیت‌ها در کنار هم قرار می‌گیرند.

وی بابیان این‌که فساد در تعاونی‌ها کمتر از مالکیت فردی و دولتی است، بیان کرد: اگر تعاونی‌ها در کنار هم قرار گیرند قدرت و پیشبرد بیشتری دارند اما به مسئله تعاونی‌ها به‌عنوان به مسئله حیاتی که در قانون اساسی نیز به آن توجه شده است، غفلت کرده‌ایم.

آیت‌الله میرعمادی گفت: اگر از ابتدای انقلاب در رابطه با اقتصاد و تعاونی‌ها صحبت می‌شد، اکنون با مشکل اقتصاد و بیکاری نداشتیم، اکنون نیز برای اشتغال باید به تعاونی‌ها فکر کنیم.

وی با بیان این‌که برای تحقق اقتصاد مقاومتی تقویت بخش تعاون ضروری است، خاطرنشان  کرد: نگاه ما به تعاون باید مثبت باشد چراکه نفع آن بیشتر از ضرر آن است.

وی اظهارکرد: نشانه پیشرفت و توسعه هر کشور و ملت پنج مقوله دانش و فناوری، فرهنگ متعالی، اقتصاد سالم، امنیت و مردمی بصیر و رهبری آگاه است.

وی با تأکید بر این‌که دانش و فناوری سبب پیشرفت و توسعه یک ملت می‌شود، افزود: جامعه اسلامی یا باید در حال تعلم باشد و یا در حال تعلیم و اگر غیر از این باشد، هلاکت است.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با اشاره به دو نوع فرهنگ متعالی و جاهلی عنوان کرد: نشانه توسعه و پیشرفت یک جامعه فرهنگ متعالی است، فرهنگی که اشخاص را به‌سوی  کمال برساند و فضائل نفسانی را در وجود آن‌ها تقویت کند.

وی سومین نشانه توسعه و پیشرفت هر جامعه را اقتصاد سالم دانست و بیان کرد: اگر معیشت مردم درست و زندگی آن‌ها در رفاه باشد، نشانه پیشرفت است و اگر در جامعه‌ای مردم ازنظر معیشت در مضیقه باشند، نشانه بدبختی و عقب‌ماندگی است.

آیت‌الله میرعمادی تصریح کرد: از آنجاکه امنیت و آسایش در یک جامعه نشانه پیشرفت و توسعه است، اگر در یک جامعه نزاع، درگیری، اختلاف و ناامنی وجود داشته باشد، آن جامعه عقب‌مانده است.

وی با تأکید بر این‌که نشانه پیشرفت و توسعه یک جامعه ملتی بصیر و رهبری آگاه است، گفت: هیچ کشوری به پیشرفت نائل نیامده، مگر اینکه آن کشور ملتی آگاه و رهبری هوشمندانه داشته باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان خاطرنشان کرد: در دنیا هیچ ملتی همانند ملت ایران آگاه و بصیر نیست و خدای متعال رهبری شجاع، حکیم، بصیر، عادل و باتقوا را به ملت عطا کرده و باید گفت پیام مقام معظم رهبری به مناسبت حج ارسال شد عظمت رهبری را مشخص کرد.

وی فرهنگ اسلام و ایران را غنی‌ترین فرهنگ دانست و افزود: در دنیا هرکجا آثاری از فرهنگ ایرانی دیده می‌شود، فرهنگ متعالی است.

آیت‌الله میرعمادی عنوان کرد: در کشور ضعف فرهنگی وجود دارد که اشکال آن بر مسلمانی ما است، ولی اشکال در اسلام نیست، پس ضعف فرهنگی داریم اما ضعف از فرهنگ نیست.

وی به امنیت کشور ایران اشاره کرد و گفت: شش ماه گذشته در کشورهایی اروپایی مانند فرانسه، آلمان و انگلیس ناامنی‌هایی به وجود آمد، به‌طوری‌که در برخی از روزها وضعیت اضطراری در این کشورها اعلام و فرودگاه و راه‌آهن آن‌ها به دلیل تهدید تعطیل شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان بیان کرد: کشور ایران در زمینهٔ دانش و فناوری پیشرفته است به‌طوری‌که یک روز از فرار مغزها می‌ترسیدیم اما اکنون با توجه به افزایش تعداد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی نگرانی در این زمینه وجود ندارد و مشکل اشتغال جوانان به وجود آمده است.

وی اظهار کرد: دانش و فناوری، فرهنگ متعالی، امنیت پایدار و ملتی بصیر و رهبری آگاه در کشور وجود دارد اما متأسفانه در بحث اقتصاد سالم با مشکل مواجه هستیم و دشمن این ضعف را فهمیده که این برای ما دردآور است.


انتهاي پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز