تبلیغات

واکنش ایران به سخنان دبیرکل شورای همکاری خلیج‌فارس/ هیأت حقیقت‌یاب تشکیل دهید

از سوی سخنگوی وزارت خارجه ایران اعلام شد؛

واکنش ایران به سخنان دبیرکل شورای همکاری خلیج‌فارس/ هیأت حقیقت‌یاب تشکیل دهید

سخنگوی وزارت خارجه ایران: «پایبندی به ارزش ها و اصول دین مبین اسلام و الفت و محبتی که آقای عبداللطیف الزیانی به آن اشاره کرده با عمل ایشان در حمایت از حاکمانی که با بی کفایتی خود امت اسلام را داغدار کرده در تناقضی آشکار است.»

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه کشورمان گفت: جمهوری اسلامی ایران معتقد است آنچه در موسم حج سال گذشته بر حجاج بیت الله الحرام گذشت، بی کفایتی و ناتوانی حاکمان آل سعود در مدیریت کنگره عظیم حج را بخوبی آشکار ساخت.

 

«بهرام قاسمی» در واکنش به موضعگیری جانبدارانه اخیر دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس درخصوص فاجعه منا، تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران ضمن یادآوری حادثه غم انگیز و فراموش ناشدنی منا به دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس، معتقد است فرافکنی حاکمان آل سعود و دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس، رافع مسوولیت آنان در قبال خون های به ناحق ریخته شده هزاران مسلمان از سراسر جهان در فاجعه منا و پوشاننده عدم کفایت آل سعود در مدیریت حج ابراهیمی نیست.


وی تصریح کرد: پایبندی به ارزش ها و اصول دین مبین اسلام و الفت و محبتی که آقای عبداللطیف الزیانی به آن اشاره کرده با عمل ایشان در حمایت از حاکمانی که با بی کفایتی خود امت اسلام را داغدار کرده در تناقضی آشکار است.


قاسمی افزود: اگر او به جد مدعی تبیین و تبلیغ اصول اسلامی است، بهتر آن است برای کشف حقایق، واقعیت ها و روشنگری درخصوص بازیابی علل این فاجعه عظمی در جهت تشکیل یک هیأت حقیقت یاب بین المللی و اسلامی تلاش کرده و دولت عربستان را از مانع تراشی در راه تشکیل آن بازدارد. /ایرنا

 

 

444

واکنش سخنگوی وزارت خارجه ایران به موضعگیری جانبدارانه اخیر دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس درخصوص فاجعه منا: فرافکنی حاکمان آل سعود و دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس، رافع مسوولیت آنان در قبال خون های به ناحق ریخته شده هزاران مسلمان از سراسر جهان نیست.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز