تبلیغات

گشایش فاز سوم خط آهن «خواف-هرات» در افغانستان +تصاویر

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم در هرات، مراسم آغاز ریل گذاری بخش سوم خط آهن خواف - هرات با حضور وزیر دارایی و فواید عامه افغانستان، والی هرات، سفیر ایران در افغانستان، وزیر راه و ترابری جمهوری اسلامی و شماری از مقامات دو کشور در منطقه مرزی «چاه سرخ» شهرستان «غوریان» افغانستان برگزار شد.

«محمد آصف رحیمی» والی هرات در این مراسم از همکاری دولت جمهوری اسلامی ایران قدردانی کرد و از آمادگی اداره محلی در صورت اختصاص بودجه بمنظور آغاز مرحله چهارم خبر داد.

«محمد رضا بهرامی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در افغانستان نیز در هتل ارگ هرات گفت که ایجاد این خط آهن، سمبل پدیده اتصالات منطقه‌ای بین ایران و افغانستان است.

وی اظهارداشت که آنچه ما دنبال آن هستیم متنوع سازی راههای همکاری برای تعاملات بیشتر و بهتر بین دو کشور دوست و همسایه است.

بهرامی همچنان بیان کرد که در یک همکاری منطقه‌ای چین را از طریق افغانستان به ایران وصل خواهیم کرد.

به گفته سفیر ایران در کابل، این خط آهن باعث می‌شود که هرات به بندر عباس و از طریق آن به آسیای جنوبی وصل شود و از این طریق منافع اقتصادی زیادی عاید دو کشور می‌شود.

بهرامی هزینه ساخت این خط آهن را بیشتر از 50 میلیارد تومان برآورد کرد.  

«ناهید احمد فرید» نماینده مردم هرات در پارلمان افغانستان نیز در سخنانی، آغاز به کار خط آهن خواف - هرات را یک روز بزرگ و سرنوشت ساز در تاریخ افغانستان عنوان کرد و از سفیر جمهوری اسلامی خواست تا پیام قدردانی خود و مردم کشورش را به دولت و ملت ایران برساند.

کار احداث خط راه آهن خواف – هرات در سه فاز به طول 138 کیلومتر توسط دولت جمهوری اسلامی ایران ساخته خواهد شد.

کار ساخت 76 کیلومتر از این خط آهن در خاک ایران رو به پایان است و روز گذشته نیز کار ساخت 62 کیلومتر از این راه آه در منطقه مرزی چاه سرخ شهرستان غوریان آغاز شود.

قرار است پس از پایان فاز سوم آن در خاک افغانستان فاز چهارم آن از روستای «روزنک» شهرستان غوریان تا فرودگاه هرات توسط دولت افغانستان و با کمک مالی کشور ایتالیا ساخته شود.

در ادامه تصاویر مراسم آغاز به کار خط آهن خواف-هرات را مشاهده کنید:

انتهای پیام/.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز