تبلیغات

تاکید رهبرانقلاب بر ضرورت تشکیل کارگروه حقیقت یاب برای بررسی حادثه منا/ آل سعود به دنبال ایجاد اسلام آمریکایی است

ساعت: 10:37 منتشر شده در مورخ: 1395/06/18 شناسه خبر: 889592

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه محمدرسول الله(ص):

حجت الاسلام گواهی با بیان اینکه آل سعود به دنبال ایجاد اسلام آمریکایی است،گفت: همانگونه که رهبرانقلاب در سخنرانی روزگذشته خود تاکید داشتند، باید یک کار گروه حقیقت یاب برای بررسی واقعیت های حادثه منا تشکیل شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام عبدالعلی گواهی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه محمدرسول الله(ص) تهران بزرگ در گفتگو با خبرنگار سیاسی« تهران نیوز» با اشاره به صحبت های اخیر رهبرانقلاب در دیدار با خانواده شهدای حادثه منا گفت: یکی از جنایت های تاریخی که در این دهه انجام شد و مورد انتقاد جهان اسلام قرار گرفت، جنایت آل سعود در حادثه منا بود و چون در این خصوص پیگیری زیادی از سوی کشورهای اسلامی صورت نگرفت، باعث گستاخی هر چه بیشتر آل سعود گردید و به همین دلیل است که مسئولان عربستانی در مقابل سوالات مجهول مطرح شده درباره این حادثه، هنوز سکوت کرده اند و رهبرانقلاب هم در سخنان خود با خانواده شهدای منا به این امر اشاره داشتند.

وی ادامه داد: سال گذشته و پس از رخ دادن حادثه منا، رهبرانقلاب در سخنرانی خودشان با قاطعیت وصراحت تمام، از عملکرد آل سعود در اداره کردن امورحج انتقاد نمودند و اذعان داشتند که باید کارگروهی از کشورهای اسلامی تشکل شود و واقعیت این حادثه برای همگان شفاف شود و در سخنرانی روز گذشته هم ایشان ابراز داشتند که باید یک کار گروه حقیقت یاب برای بررسی واقعیت های حادثه منا تشکل شود، چرا که با وجود گذشت یک سال از آن حادثه غم‌بار، بررسی اسناد دیداری، شنیداری و مکتوب، حقایق ماجرا را تا حدود زیادی روشن خواهد کرد.


حجت الاسلام گواهی با بیان اینکه حرم مکه که خانه کعبه در آن قرار گرفته، از جانب خدا محل امن اعلام شده است، افزود: حادثه منا برای همه مسلمانان جهان حادثه ای درد آور بوده است و متاسفانه مکه به عنوان مکانی که در آیات قرآنی کریم از آن به عنون حرم امن الهی یاد شده است، با بی تدبیری آل سعود امنیت ندارد.


وی افزود: قطعا عدم توجه مسئولان کشورهای اسلامی برای پیگیری حقوق شهدای حادثه منا باعث شده است که زبان آل سعود همچنان دراز باشد و رهبرانقلاب هم با اشاره به همین موضوع، اشاره کردند که آل سعود دهن ها برخی کشورهای اسلامی را با پول بسته است.


مسئول حوره نمایندگی ولی فقیه در سپاه محمدرسول الله(ص) تهران بزرگ ابراز داشت: پیام رهبر انقلاب به مناسبت فرا رسیدن موسم حج در آینده نزدیک اثر فوی خود را خواهد گذاشت و رهبرانقلاب در این پیام تاکید کردند که قریب به یک سال از حوادث مُدهش منا می‌گذرد که در آن، چند هزار نفر در روز عید و در لباس احرام، در زیر آفتاب و با لب تشنه، مظلومانه جان باختند؛ اندکی پیش از آن در مسجدالحرام نیز جمعی در حال عبادت و در طواف و نماز به خاک و خون کشیده شدند و حکّام سعودی در هر دو حادثه مقصّرند.


حجت الاسلام گواهی خاطر نشان کرد: سعودی ها در برگزاری مراسم حج امسال، کشورهای اسلامی را به صورت گزینشی انتخاب کردند و به دنبال ایجاد اسلام منهای استکبار ستیزی و مبارزه با استکبار ستیزی هستند و این بزرگترین ظلم به کعبه است.


وی گفت: فضای امسال حج، فضایی است که غربی ها به دنبال آن هستند و اقدامی در جهت زنده کردن اسلام آمریکایی است و همه این ها نشان دهنده بی تدبیری آل سعود در اداره کردن مراسم حج است و رهبرانقلاب هم به این اشاره داشتند که آل سعود با پول های کثیف خود، دهان برخی کشورهای اسلامی را بسته است و قطعا بی مدیریتی عربستانی ها در جنایت فاجعه منا جرم محسوب می شود.

انتهای پیام/رض

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز