تبلیغات

بیش از 70 درصد بیماری‌ها توسط علم مدرن درمان نمی‌شوند

‌پدر طب اسلامی ایران گفت: بیش از 70 درصد بیماری‌ها توسط علم مدرن درمان نمی‌شوند و بشر در کنترل آن‌ها درمانده است.

‌به گزارش ایسنا، آیت‌الله شیخ عباس تبریزیان در نشست هم‌اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاهی چهارمحال و بختیاری که در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور استان برگزار شد، با اشاره به اینکه پیامبر اسلام(ص) تاکید داشتند که علم طب نباید پیچیده باشد و این پیچیدگی علم طب ساخته تفکرات بشر است، افزود: هر انسانی در دنیا به علم طب نیازمند است و این علم طب و درمان به فرموده پیامبر اسلام(ص) در همین چیزهای دوریختی است و سخت و پیچیده نیست.

وی با بیان اینکه بشر علم طب را پیچیده کرده است، گفت: بیش از 70 درصد بیماری‌ها توسط علم مدرن درمان نمی‌شوند و بشر در کنترل آن‌ها درمانده است.

آیت‌الله تبریزیان علت اصلی عدم استفاده از طب اسلامی را عدم شناخت حقیقت طب توسط بشر خواند و تصریح کرد: بشر با وجود اینکه حقیقت طب را دریافته‌ است ولی به خاطر سودآوری همواره می‌خواهند مردم دنیا تا آخر عمر دارو مصرف کنند.

پدر طب اسلامی با اشاره به آیات قرآن کریم که به انسان را به خوردن و آشامیدن و عدم اسراف توصیه می‌کند، اظهار کرد: بر اساس آیات الهی و فرمایشات ائمه اصل و اساس بیماری‌ها در طب اسلامی معده است، ولی در طب مدرن ریشه همه بیماری‌ها را قلب می‌دانند که نادرست است.

وی با اشاره به اینکه پیامبر اکرم(ص) بیماری‌ها را در سه چیز و درمان آن‌ها را نیز در سه چیز دانستند، بیان کرد: دم(خون)، صفرا و سودا و خلط سه بیماری هستند که پیامبر آن‌ها را ریشه همه بیماری‌ها دانستند و درمان غلبه بر دم(خون) را حجامت، درمان غلبه بر صفرا و سودا را ملیّن‌ها مانند گیاه سنا و گل سرخ و درمان غلبه بر خلط و بلغم را حمام کردن فرمودند.

آیت‌الله تبریزیان با تاکید بر اینکه پیامبر و ائمه(س) صدها سال تلاش کردند و طب اسلامی را در جامعه رایج کردند، اما انقلاب صنعتی همه را مصادره کرد، اظهار کرد: انقلاب صنعتی به مرور زمان طب اسلامی را از بین برد و حتی نتوانستند داروی جایگزینی برای درمان قطعی بیماری‌ها بیابند.

پدر طب اسلامی با بیان اینکه داروهای شیمیایی از معادن ساخته می‌شوند و این معادن نیز از خاک هستند، عنوان کرد: در دین و آیین ما و بنا بر فرمایشات ائمه خوردن خاک حرام است و بسیاری بیماری‌های جدید نیز در اثر مصرف همین داروهاست.

وی با اشاره به فرمایشی از امام علی(ع) که داروی بیماری‌ها را در وجود بیمار می‌بیند و آن هم باور بیمار به درمان است، افزود: داروها نیستند باعث درمان درد می‌شوند، بلکه اعتقادی که بیمار به مصرف دارو دارد مسبب اصلی درمان است و امام علی(ع) بیماری انسان را نیز بخاطر کارهای اشتباه خود او می‌داند.

آیت‌الله تبریزیان حقیقت طب اسلامی را نیمی دارو و نیمی باور و اعتقاد به دارو دانست و گفت: در طب مدرن تمام درمان بخاطر اعتقاد بیمار به اثر داروها است و درمان قطعی وجود ندارد، بلکه ممکن است به بیماری‌های دیگر نیز مبتلا گردد.

وی در پایان تصریح کرد: خداوند قرآن را برای مومنان شفا قرار داده است و برای کافران و ظالمان سبب خسران می‌داند، به همین علت طب اسلامی تنها برای کسانی که به این طب اعتقاد و ایمان دارند، اثربخش است.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز