تبلیغات

امام باقر(ع) از تمام وسایل مشروع در تشکیلات تشیع استفاده کردند + صوت

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» کتاب «انسان 250 ساله» سلسله مباحثی از مقام معظم رهبری که در زمینه تاریخ اهل‎بیت(ع) صورت گرفته است. رهبر معظم انقلاب زندگی سیاسی ائمه اطهار(ع) را خط ممتدی می‌دانند که در طول 250 سال (از زمان رحلت پیامبر اسلام تا آغاز غیبت صغری) ادامه داشته است. ایشان می‏‎فرماید «زندگى ائمه(ع) را که 250 سال طول کشیده، زندگى یک انسان به حساب بیاوریم، یک انسان دویست‌وپنجاه ساله؛ از هم جدا نیستند «کلّهم نورٌ واحد» هر کدام از اینها که یک حرفى زدند این حرف در حقیقت از زبان آن دیگران هم هست. هر کدام از اینها که یک کارى انجام داده‌اند، این در حقیقت کار آن دیگران هم هست. یک انسانى که دویست‌وپنجاه سال گویى عمر کرده است. تمام کارهاى ائمه در طول این 250 سال کار یک انسان با یک هدف، با یک نیت، و با تاکتیک‌هاى مختلف است  (64/3/21)

به مناسبت ایام شهادت امام باقر(ع) بخشهایی از سخنان مقام معظم رهبری از کتاب «انسان 250 ساله» درباره زندگی امام جواد(ع) به صورت صوت و متن منتشر می‎شود.

«این امام بزرگوار (امام باقر ع) از سال 95 تا سال 114 هجری قمری یعنی 19 سال در میدان جهاد و مبارزه بود. امام باقر(ع) در دورانی بار مسئولیت را بر دوش می‎گرفت که عالم اسلام در زیر بار سنگین حکومت طاغوت یعنی خلفای جبار مروانی کمر خم کرده بود. لازم بود که جامعه اسلام و مخصوصاً مبارزان و کسانی که دل‏شان در هوای حکومت اسلامی می‏‎تپید، سازماندهی و تشکیلات‏‌دهی کنند. لازم بود محوری، این عناصر پراکنده را جمع کند .... در تشکیلات تشیع و ایجاد یک سازمان قوی و همگانی، امام باقر(ع) از تمام وسایل مشروع و ممکن استفاده کردند.
ادامه مطلب در صوت ذیل:

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز