تبلیغات

کار مُفتی عربستان مشروعیت بخشیدن به جنایات و مزدوری آل سعود برای اسرائیل است

«محمد البحیصی» رئیس انجمن دوستی ایران و فلسطین در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در دمشق در ارتباط با اظهارات اخیر عبدالعزیز آل الشیخ مفتی عربستان که ایرانی‌ها را غیر مسلمان خوانده است گفت: صداهایی که خواستار تکفیر طاغوت آمریکایی در مناسک حج است، آل سعود را بیشتر از شیطان بزرگ آزرده می‌کند. کار مفتی عربستان مشروعیت بخشی به جنایات و ظلم و مزدوری آل سعود برای رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی است.

وی افزود: این اولین بار نیست و آخرین بار نیز نخواهد بود که چنین اظهاراتی از این مفتی پیر عربستان می‌شنویم. ما این تکفیر سیاسی را در سال 1987 در کشتار بزرگی که آل سعود علیه حجاج ایرانی مرتکب شد ملاحظه کردیم و دیدیم که حجاج ایرانی متهم به این شدند که آنها می‌خواهند کعبه را بسوزانند و متاسفانه رسانه ها نیز این روایت اشتباه و این اتهامات ساختگی را منتشر کردند.

البحیصی گفت: محتوای عقیدتی این مفتی و سازمانش مذهب اهل بیت را یک مذهب کُفر می داند و این اولین بار نیست، زیرا همانگونه که می دانیم از زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال 1979 میلادی، کتابها، تالیفات و خطبه‌هایی که در عربستان در زمینه تکفیر مؤمنان و موحدان تولید شده است، چه بسا دهها کتابخانه را پر می کند.

وی درباره تلاش مفتی عربستان برای دادن صبغه طایفه‌ای و درگیری بین اهل تسنن و شیعه به فاجعه منا گفت: تلاش برای مطرح کردن این مسأله که این موضع شیعیان است، سرشار از دروغ و جعل و گمراهی است، زیرا اصل این مسأله این است که عربستان می‌خواهد حج را از محتوای عقیدتی و ایمانی و مضمون سیاسی و اجتماعی‌اش تهی کند. حج روز بیانیه‌ بزرگ برائت از شرک و مشرکین است همانگون که در قرآن کریم آمده است: (بسم الله الرحمن الرحیم "وآذان من الله ورسوله إلى الناسِ یوم الحج الأکبر أن اللهَ بریءٌ من المشرکینَ ورسولُه")

رئیس انجمن دوستی ایران و فلسطین در بخش دیگری از این گفتگو افزود: به نظر من صداهایی که خواهان تکفیر طاغوت آمریکایی و برائت از شیطان بزرگ است، آل سعود را بیشتر از خود شیطان بزرگ آزرده می‌کند و به همین دلیل این مفتی و همه مقامات رژیم سعودی اینگونه مطرح می‌کنند که حادثه منا، تجاوز به حجاج در حرم امن الهی نیست، بلکه اختلاف بین اهل تسنن و شیعیان است.

البحیصی خاطر نشان کرد: آل سعود همانگونه که از ورود شیعیان جلوگیری کرده اند، از ورود اهل تسنن نیز جلوگیری می کنند. به عنوان مثال عربستان از ورود فلسطینی ها جلوگیری می کند و حتی یمنی‌هایی که از پیروان مذهب جعفری نیستند و اکثرا زیدی و شافعی هستند نیز حق ورود به عربستان برای انجام مناسک حج را ندارند و فقط در چارچوب تحمیل شده وارد این کشور می‌شوند.

وی در ادامه تصریح کرد: متاسفانه مفتی آل سعود همانگونه که از او فتواها یا موضعی خواسته می‌شود که به جنایات و ظلم و مزدوری ٖآل سعود برای رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی مشروعیت ببخشد، امروز فتواهایی را صادر می‌کند و گروه کثیری از این شیوخ هستند که آخرتشان را به دنیای دیگران فروخته اند.

رئیس انجمن دوستی ایران و فلسطین تاکید کرد که امت اسلامی، این حقیقت را می داند که آنچه در کشورهای ما در جریان است، ربطی به اختلافات مذهبی و طایفه ای ندارد. اگر چه برخی تلاش می‌کنند که چنین جلوه دهند که این حوادث به دلیل اختلافات طایفه‌ای رخ داده است، اما در حقیقت موضوع چیز دیگری است. دو خندق در این جهان وجود دارد. یکی خندق حق و دیگری خندق باطل و یا جبهه حق و باطل.

بحیصی گفت مردم می دانند که چه کسانی از رژیم صهیونیستی و استکبار آمریکایی و تجاوز به امت اسلامی حمایت می کنند. مردم باید باید بدانند که آل سعود با ماشین رسانه‌ای و مالی خود این تیم شیطانی را هدایت می‌کند و جمهوری اسلامی ایران و همه کشورهای خیر خواه در منطقه باید برای تحقق وحدت امت اسلامی و نه برای پراکنده شدنآن در خندق ایمان قرار گیرند.

وی افزود: من از این مفتی و حامیانش می‌خواهم که نشان بدهند که حتی یک اظهار نظر در ایران مطرح شده است که دعوت به تفرقه بین امت اسلامی کند و این در حالی است که این شیوخ دائما سخنان طایفه‌ای و مذهبی را مطرح می‌کنند. آنها در اصل سایر مذاهب اهل تسنن را نیز به رسمیت نمی‌شناسند.

رئیس انجمن دوستی ایران و فلسطین در پایان گفت: آنها در عین حالی که می خواهند ایران اسلامی را از اسلام جدا کنند، سایر طوایف سنی را نیز از اسلام جدا می کنند و آنها را به رسمیت نمی‌شناسند، بنابراین این گونه اظهارات ما را ناراحت نمی‌کند بلکه نشان دهنده مزدوری مفتی آل سعود و سازمانش است که حدود 300 سال خود را وقف خدمت به آل سعود و پروژه سرمایه داری و استکباری در منطقه کرده است.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز