تبلیغات

واشنگتن صلاح نمی‌داند ریک مچار به پستش در سودان جنوبی بازگردد

فرستاده ویژه آمریکا به سودان جنوبی گفت: در سایه بی‌ثباتی در این کشور ریک مچار نباید به سمتش بازگردد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این توافق صلح سودان جنوبی یک سال پیش با فشارهای ایالات متحده بر دو طرف سرانجام به امضا رسید.

دونالد بوس، فرستاده ویژه آمریکا به سودان جنوبی چهارشنبه گفت:  گمان نمی‌کنیم که اقدام صحیحی باشد که ریک مچار، رهبر اپوزیسیون سودان جنوبی پس از فرار از این کشور و در سایه بی‌ثباتی در این کشور در پی درگیری‌های ماه ژوئیه به نقش معاون رئیس جمهوری بازگردد.

او در اظهاراتش در برابر کمیته فرعی آفریقا در کمیته روابط خارجه سنا گفت: اما این هم امکان پذیر نیست که سالوا کر قدرت را به طور انحصاری به دست بگیرد و صدای مخالفان را خفه کند.

ادامه بی‌ثباتی و خشونت در این کشور مستقل نوپا موجب خشم اعضای کنگره شده و بسیار ی از آنها خواستار تحریم بین‌المللی علیه مسئولان و عاملان خشونت در این کشور شده‌اند.

بوس تصریح کرد، کر و مچار هرگز برای اجرای توافق صلح کاری نکرند و هر دو دیگر کنترلی بر نیروهایشان ندارند.

در همین حال سودان گفته است که مچار اکنون در سودان جنوبی است.

در همین حال سالوا کر به عنوان رقیب مچار و رئیس جمهوری سودان جنوبی سمت معاون رئیس جمهوری را به فرد دیگری واگذار کرده است.

توافق صلح سودان جنوبی در اوت ۲۰۱۵ برای خاتمه جنگ داخلی که از دسامبر ۲۰۱۳ آغاز شده بود و ده‌ها هزار تن را در این جوانترین کشور جهان کشته بود، آغاز شد. صدها تن هم در درگیری‌های مجدد در ماه ژوئیه کشته شدند.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز