تبلیغات

پیش بینی ها از آینده روابط تهران و لندن

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، خبرگزاری اتریشی آپا پس از آنکه سفرای جدید ایران و انگلیس در کشورهای یکدیگر کار خود را آغاز کردند، گزارش داد: در حال حاضر بعد از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا ، انگلیس به دنبال شرکای جدید از جمله جمهوری اسلامی ایران است.

خبرگزاری آپا با اشاره به اینکه فصل جدیدی در حال رخ دادن در ارتباط بین انگلیس و ایران است افزود: تاریخ روابط بین دو کشور طولانی و دشوار است. پس از پنج سال سفرای هر دو کشور در حالی در محل ماموریت خود مستقر می شوند که فیلیپ هاموند، وزیر خارجه وقت انگلیس در پایان اوت 2015 به تهران سفر کرد تا سفارت این کشور را مجددا بازگشایی کند.

 

آپا افزود: بعد از توافق هسته ای این رابطه حتی شکل بهتری نیز به خود گرفت. اعتماد ها مجددا برگشت تا جایی که پروازهای بریتیش ایرویز به تهران مجددا بعد از 4 سال از سر گرفته شد. در حال حاضر نیز بعد از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا ، به دنبال شرکای جدید از جمله ایران است.

 

این خبرگزاری ادامه داد: انگلیس بعد از فرانسه و آلمان سومین کشور اروپایی بود که به طور مستقیم در مذاکرات هسته ای با ایران درگیر بود.

 

روز دوشنبه حمید بعیدی نژاد، سفیر جدید ایران در لندن و نیکلاس هاپتون، سفیر جدید بریتانیا در تهران به طور همزمان در وزارت امور خارجه دو کشور حضور یافته و رونوشت استوارنامه خود را به وزرای امور خارجه تقدیم کردند.

 

همزمان بوریس جانسون، وزیر امور خارجه انگلیس، با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: «ارتقاء روابط دیپلماتیک این فرصت را به ما می دهد تا گفت وگوهایمان درباره مسائل مختلف از جمله پرونده های کنسولی را گسترش دهیم.»

 

جانسون افزود: «امیدوارم این موضوع آغاز همکاری سازندۀ بیشتر میان دو کشور باشد و به ما اجازه دهد مستقیم تر درباره مسائلی نظیر حقوق بشر و نقش ایران در منطقه گفت وگو کنیم.» / ایرنا

 

202

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز