تبلیغات

صحیفه سجادیه نمادی از تفسیر آیات قرآن است‌

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) درباره جایگاه صحیفه سجادیه گفت: صحیفه سجادیه امام سجاد (ع) نمادی از وحی الهی، تفسیر آیات قرآن، تبیین سیره نبوی و اهل‌ بیت ایشان است.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله سیدمحمد سعیدی در دیدار با اعضای کنگره بین‌المللی امام سجاد علیه‌السلام در هرمزگان، امام سجاد (ع) را الگوی کاملی از اخلاق نبوی دانست و گفت: ایشان عبد صالح خدا بود که به‌دلیل عبادات و سجده‌های طولانی، به القاب سجاد و زین‌العابدین مشهور شدند.

وی با بیان این‌که باید خط‌ به خط صحیفه سجادیه مورد توجه قرار گیرد و برای همه، بویژه نسل جوان تبیین شود، ادامه داد: سخن گفتن درباره امام سجاد (ع)، اقدامی فاخر و ارزشمند است که برگزاری چنین کنگره‌هایی می‌تواند زوایای مباحث و آثار پیرامون این امام همام را برای همگان روشن کند.

تولیت آستان حضرت معصومه (س) افزود: امروزه گستردگی و تنوع فضای مجازی موجب شده تا مخاطبان زیادی در جهان به سمت آن بروند، در حالی‌ که فضای حقیقی، همین صحیفه سجادیه است که با ارائه درست آن به جهانیان می‌توان بسیاری را به سمت آن جذب کرد.

سعیدی اظهار کرد: متأسفانه با توجه به پیشرفت‌های علمی و تکنولوژی در برخی کشورها، دیده می‌شود که افراد در برابر یکدیگر رکوع و سجده می‌کنند، این نشان می‌دهد که صنعت و پیشرفت علمی، ارتباطی با پیشرفت حقیقی و معنوی ندارد.

وی اخلاق پسندیده را عامل محبوب شدن افراد دانست و گفت: راز موفقیت نبی مکرم اسلام (ص) در جزیره العرب، داشتن اخلاق نیکو بود که این پیامبر الهی با مکارم اخلاق توانست قلب‌ها را فتح کند و فطرت انسان‌ها را بیدار سازد.

در ابتدای این دیدار، اعضای کنگره بین‌المللی امام سجاد علیه‌السلام گزارشی از روند کارهای انجام‌شده ارائه کردند.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز