تبلیغات

گردنبند مرغ آمين
از سریال محبوب و دیدنی شهرزاد ، با جنس استیل عالی ، طراحی بی نظیر و شگفت انگیز ، گردنبندی زیبا با ظاهری متفاوت ، نمادی از عشق و محبت، مناسب با هر سلیقه ای
جذاب ترین هدیه برای کسی که دوستش دارید

آتش سوزی بخشی از پوشش گیاهی حاشیه ای تالاب شادگان

به گزارش افکارنیوز،

سیدمحمدحسن فقیه رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شادگان در خصوص جزئیات این خبر گفت:این آتش سوزی با کمک نیروهای مردمی و اقدام به موقع آتش نشانی شهر خاموش شد.

وی افزود:آتش سوزی تالاب معمولا از سوی صیادان و شکارچیان برای اینکه فضای لازم برای صید یا شکار فراهم شود، به وقوع می پیوندد.

فقیه گفت:این مشکل، همه ساله در عمق تالاب، پوشش گیاهی خشک را دچار حریق کرده، سریع اتفاق افتاده و سریع نیز خاموش می شود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شادگان افزود:حریق اخیر در تالاب شادگان، بخشی از پوشش گیاهی به خاکستر تبدیل کرد.

سدسازی و رعایت نشدن نیاز آبی تالاب، تخلیه پساب های آلوده ای چون مزارع نیشکر، پرورش ماهی و فولاد خوزستان، عبور لوله های نفتی، فعالیت ۳۰ واحد پتروشیمی و تخلیه زباله های شهری، تالاب منحصربه فرد شادگان را از سال ۱۳۷۲ وارد فهرست قرمز تالاب های بین المللی (لیست مونترو) کرده است.

آب این تالاب بین المللی که از لحاظ رتبه های ثبت شده در یونسکو در گذشته در رتبه پنجم جهانی قرار داشت، از رودخانه های جراحی و کارون همچنین جزر و مد خلیج فارس تأمین می شود که ب‍ه رغ‍م فصلی بودن ب‍خ‍ش آب ش‍ی‍ری‍ن آن، آب ش‍ور ت‍‍الاب ب‍ه دل‍ی‍ل م‍ت‍ص‍ل ب‍ودن به خ‍وره‍‍ا و خ‍ل‍ی‍ج ف‍‍ارس، دای‍م‍‍ی می باشد.

مرکز شهرستان شادگان در فاصله 110 کیلومتری اهواز مرکز استان خوزستان قرار دارد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز