تبلیغات

ریالی برای اجلاس شوراها و شهرداری‌ها هزینه نکردیم

رئیس شورای عالی استان‌ها با تاکید بر تعیین منابع مالی برگزاری اجلاس شوراها و شهرداری‌ها توسط اسپانسرها و شرکت‌کنندگان گفت: تمام هزینه‌ این اجلاس توسط شرکت‌ کنندگان در اجلاس یا اسپانسرها اخذ شد و ریالی بار مالی برای شوراها به همراه نداشت.

به گزارش ایسنا، مهدی چمران در سی و یکمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها با اشاره به سالگشت حادثه منا، گفت: امیدواریم شهدای این حادثه با حضرت امام حسین (ع) مشهور شوند و ابراز تاسف می‌کنیم از سکوت جامعه جهانی در مقابل این فاجعه.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به برگزاری نخستین اجلاس شوراها وشهرداری‌ها در تهران اشاره کرد و افزود: این اجلاس در ارتقای نام شوراها و جریان شوراها و شهرداری‌ها در کشور نقش بسزایی داشت، لذا باید از همه کسانی که در برگزاری این اجلاس نقش داشتند، قدردانی کنیم. بی‌تردید همایش آبرومندی با وجود ۲۰۰۰ نفر شرکت کننده و سران کشوری انجام شد که امیدواریم بهترین برداشت‌ها از این همایش صورت گیرد.

وی به تصویب مصوبه‌ای در ارتباط با سیاست‌های سیاستگذاری در مجمع تشخیص مصلحت نظام اشاره کرد و افزود: در هفته‌های گذشته مجمع تشخیص مصلحت نظام مقرر کرده بود که این مصوبه را به تصویب اعضا برساند، اما به دلیل آنکه نامی از شوراها در این مصوبه وجود نداشت، جلسات بسیاری با اعضای مجمع در کمیسیون‌های تخصصی و اصلی گذاشته شد و خوشبختانه پس از بحث‌های بسیار در این مصوبه سیاست‌گذاری شوراها نیز لحاظ شد. بی‌تردید این اقدام می‌تواند آغاز تحرک مثبتی برای شوراهای سراسر کشور باشد.

وی ابراز امیدواری کرد: از طریق گفت‌وگو با نمایندگان مجلس شورای اسلامی و سایر دستگاه‌های ذی‌ربط در امر شوراها، بسیاری از مشکلات شوراهای سراسر کشور مرتفع شود و در مواردی که نیاز به اصلاح قوانین شوراها وجود دارد، هر چه زودتر این اصلاحات اعمال شود.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز