تبلیغات

واکنش سوریه به اظهارات مداخله‌جویانه وزیر خارجه انگلیس

وزارت خارجه سوریه در واکنش به اظهارات وزیر خارجه انگلیس در خصوص اوضاع این کشور اعلام کرد: اظهارات وی بیانگر ادامه خشونت‌ دولت انگلیس علیه سوریه است و در نتیجه این کشور مسئول مستقیم ریخته شدن خون مردم سوریه و تشدید خطر تروریسم علیه صلح و امنیت منطقه و جهان است.

یک منبع رسمی در وزارت خارجه سوریه گفت: اظهارات بوریس جانسون، وزیر خارجه انگلیس بیانگر بی‌اطلاعی کامل وی از واقعیت و عدم درک این مساله است که دوره قیمومیت و استعمار سر آمده است. کشورها نه با اسم خود بلکه با سیاست‌ها، رفتارها و احترامشان به اصول قانون بین‌المللی و حاکمیت دیگر کشورها و عدم مداخله در امور داخلی آنها بزرگ می‌شوند و اظهارات جانسون نشاندهنده انحطاط اخلاقی و سیاسی است که دولت کشورش باتفکر استعماری به آن دست یافته است.

وی افزود: دولت‌های انگلیس به تجاوز به حقوق مردم عادت کرده‌اند و کسی که بیانیه بالفور را به صهیونیست‌ها داد و مسئول کامل بدبختی ملت فلسطین و آواره شدن میلیون‌ها تن از مردم آن است عجیب نیست که در خشونت تروریستی که سوریه را هدف قرار داده هم دستی داشته باشد.

این منبع افزود: ملت سوریه که استقلال را با مبارزه و خون فرزندانش محقق کردند به جانسون و امثال وی اجازه نخواهند داد در امور داخلی‌شان دخالت کنند و این مردم و نیروهای شجاع آن از هر زمانی برای دفاع از حاکمیت سوریه و حفظ یکپارچگی آن مصمم‌تر هستند و پیروزی و آینده برای ملت‌های آزاد است نه برای امپراتوری‌های نابود شونده.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز