تبلیغات

توسعه روش‌های نوین آبیاری مناسب‌ترین راه مقابله با بحران آب

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: توسعه روش‌های نوین آبیاری در باغات و مزارع کشاورزی مناسب‌ترین راه مقابله با بحران آب است.

به گزارش ایسنا، نیازعلی ابراهیمی پاک در جلسهای با موضوع آبیاری تحت فشار که با حضور معاونین ، کارشناسان فنی و کشاورزان در سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: از سال 1370 ایران وارد دوره خشکسالی عظیمی شده و سال به سال نیز این خشکی بیشتر شده و همه ما هم به جای مقابله با خشکسالی با این پدیده همراهی کردهایم.

وی با اشاره به اینکه مخازن آب های زیر زمینی طی سالهای طولانی پر می‌شوند، بیان کرد: از سال 1370 به بعد ذخایر زیر زمینی بالا کشیده شده‌اند و از 2 میلیارد متر مکعب آب در بخش کشاورزی 1.5 میلیارد مترمکعب از طریق آبهای زیر زمینی تامین می‌شود که هر ساله هم افزایش پیدا می‌کند و جایگزین تغذیه‌ای نیز انجام نمی‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی قزوین با بیان اینکه با توسعه روشهای نوین آبیاری می‌توان بخوبی از آب استفاده بهینه کرد، گفت: اگر بخواهیم  230 هزار هکتار اراضی کشاورزی استان را که قابلیت توسعه آبیاری نوین دارند به سیستم‌های نوین آبیاری تجهیز کنیم حدود 2000 میلیارد تومان هزینه خواهد شد که با منابع مالی دولت مقدور نیست، بنابراین باید کشاورزان نیز در این طرح همکاری کنند تا بتوان مزارع و باغات را به سیستم‌های نوین آبیاری تجهیز کرد.


وی تصریح کرد: امسال با همکاری و هماهنگی با شرکتهای مشاوره و پیمانکاری و کشاورزان توانستیم 20 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان را به سیستمهای نوین آبیاری مجهز کنیم.
انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز