تبلیغات

انصار الله: عربستان مسئول مستقیم ممانعت از ادای حج مردم یمن است

انصار الله یمن، عربستان را مسئول ممانعت از ادای فریضه حج توسط حجاج یمنی و درد و رنج بیشمار مردم این کشور دانست.

به گزارش ایسنا، به نقل از الیوم السابع، دو روز قبل از آن محمد بن نایف، ولی عهد عربستان حوثی ها را به کارشکنی در ادای مراسم حج متهم کرده بود.

صالح الصماد، رئیس "شورای عالی سیاسی" نیز "سیگنال‌های منفی" ولی عهد عربستان را محکوم کرد و گفت: طرف سعودی حقایق اثبات شده را دگرگون و برای دومین سال متوالی کارشکنی‌هایی را در موسم حج برای یمنی‌ها ایجاد می‌کند. عربستان مسؤول ممانعت از ادای فریضه حج و همچنین مسؤول اقداماتی است که حتی در حق کسانی است که به اراضی مقدس راه یافته‌اند. حجاج یمنی در معرض اتهامات و اهانت‌ها و بازداشت‌ها و خطرات مختلف قرار می گیرند.

دولت عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن اختیارات اعزام حجاج در سال جاری را از وزارت اوقاف تحت کنترل حوثی‌ها گرفته و حجاج یمنی از طریق گذرگاه الودیعه که در اختیار دولت مستعفی است به عربستان وارد می‌شوند که همین امر باعث ایجاد مشکلات مختلف برای حجاج یمنی شده است.

از سوی دیگر محمد عبدالسلام، سخنگوی رسمی حوثی‌ها گفت: در حالی که مسلمانان حلول عید قربان را جشن می‌گیرند ائتلاف عربستان با استمرار محاصره  و بستن حریم هوایی یمن موجب درد و رنج بسیاری شده به طوری که هزاران شهروند یمنی گرفتار در خارج در شرایط معیشتی و مالی سختی به سر می‌برند و منتظر بازگشت به کشور هستند.

عبدالسلام گفت: ائتلاف سعودی مسؤول پیامدهای جنایات و تجاوزات بی‌مانندی است که در حق مردم یمن انجام می‌شود. جامعه جهانی نیز مسؤول ادامه این درد ورنج است. این گونه رفتارها مردم یمن را از ادامه استفاده از حق مشروع خود در دفاع از حاکمیت و کرامت و استقلالش باز نخواهد داشت.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز