تبلیغات

گردنبند مرغ آمين
از سریال محبوب و دیدنی شهرزاد ، با جنس استیل عالی ، طراحی بی نظیر و شگفت انگیز ، گردنبندی زیبا با ظاهری متفاوت ، نمادی از عشق و محبت، مناسب با هر سلیقه ای
جذاب ترین هدیه برای کسی که دوستش دارید

غربی‌ها با توافق FATF به دنبال رصد کردن منابع مالی کشور ما هستند/ دولت سریعاً اشتباهات احتمالی در پذیرش توافق را اصلاح کند

95/06/18 - 13:17

شماره: 13950618000316

نسخه چاپيارسال به دوستان http://fna.ir/W7D7PX کپی

آدرس مورد نظر کپی شد

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه غربی‌ها با توافق FATF به دنبال رصد کردن منابع مالی کشور ما هستند، گفت: مسئولان دولتی سریعاً اشتباهات احتمالی در پذیرش توافق FATF را اصلاح کنند.

خبرگزاری فارس: غربی‌ها با توافق FATF به دنبال رصد کردن منابع مالی کشور ما هستند/ دولت سریعاً اشتباهات احتمالی در پذیرش توافق را اصلاح کند

محمدجواد جمالی‌نوبندگانی نماینده مردم فسا و عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس در واکنش به پذیرش توافق FATF از سوی دولت، اظهار داشت: با پذیرش توافق FATF تکالیف مالی برای کشورهای امضاکننده این توافق ایجاد می‌شود که مربوط به سال 1989 بوده و 35 کشور آن را ایجاد کردند و کشورهایی مثل عربستان، اسرائیل و آمریکا گرداننده آن هستند.

وی افزود: گفته می‌شود توافق FATF برای مبارزه با پول‌شویی و کاهش دسترسی تروریسم به منابع مالی است، البته هر دوی این موضوعات اقدام خوبی است و جمهوری اسلامی ایران در رابطه با پول‌شویی و مبارزه با تأمین مالی تروریسم قوانینی را به تصویب رسانده است.

این عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه تصریح کرد: چندین سال است تروریست‌ها در سوریه، لبنان، عراق، افغانستان، یمن و بحرین مشغول به خاک و خون کشیدن مردم آن کشورها هستند و هر روز هم قوی‌تر می‌شوند، سؤال اینجاست که منابع مالی این تروریست‌ها از کجا تأمین می‌شود و کدام بانک‌ها این منابع را تأمین می‌کنند؟! نفتی که مربوط به حوزه‌های نفتی شمال عراق است به کدام کشورها با یک‌سوم قیمت توسط تروریست‌های داعش فروخته می‌شود؟ آنان در این چند سال سوریه را چگونه به تاراج بردند؟ اگر غربی‌ها واقعاً به دنبال مبارزه با پول‌شویی هستند، بنابراین چگونه آنان در این سال‌ها تقویت هم شده‌اند؟

وی ادامه داد: بیشترین پول‌شویی در رابطه با مواد مخدر انجام می‌شود، ایران قربانی تروریست بوده و بیشترین شهدا را با ترور تقدیم کرده است، بیشترین جوانان ما در معرض خطر اعتیاد قرار دارند، مواد مخدر در افغانستانی تولید می‌شود که تحت سیطره ناتو و آمریکاست؛ مبارزه با پول‌شویی و دسترسی آسان تروریسم به منابع مالی، کلمات قشنگی است اما در عمل دروغ بزرگی است که برای فشار آوردن بر کشورهای غیرهمسو با استکبار جهانی استفاده می‌شود.

جمالی‌نوبندگانی همچنین گفت: غربی‌ها با توافق FATF می‌خواهند با منابع مالی کشور ما را رصد کنند و ببینند به کجا می‌رود، به کدام نهادهای منطقه‌ای ارسال می‌شود، FATF نهادهای امنیتی، نظامی و اقتصاد ما را در سیبل خودش قرار می‌دهد و اصلاً به صلاح نیست، نمی‌خواهم بگویم افرادی که این توافق را پذیرفتند، عمدی داشتند، اما ممکن است کامل به زوایای این اقدام توجه نکردند، مسئولان بدانند هر چه امتیاز بیشتری به غرب بدهند به این معنا نیست که تعامل آنان با ما بیشتر می‌شود، برجام نشان داد که  غربی‌ها دنبال تعامل بیشتر با ایران نیستند، بلکه این قضیه یک تست است، می‌خواهند ببیند چقدر مقاومت می‌کنیم و چقدر هوشیار هستیم، اگر ما این توافق را پذیرفتیم، آنان بسته بعدی هم برای ما در نظر گرفتند و ارائه خواهند داد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: باید با نگاه امنیت ملی به توافق FATF توجه کنیم، این مسئله باید در شورایعالی امنیت ملی مطرح و بررسی شده و سریعاً نسبت به اصلاح اشتباهات احتمالی صورت‌گرفته اقدام شود، خودتحریمی برخی نهادهای مهم و رسمی کشور توسط بانک‌های داخلی خواست آمریکایی‌ها و استکبار جهانی است.

انتهای پیام/

http://fna.ir/W7D7PX

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز