تبلیغات

ایجاد صنایع تبدیلی، راهکار کاهش ضایعات محصولات کشاورزی

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به ضایعاتی که در کشاورزی در کشور وجود دارد، گفت: تنها راه‌حل کاهش این ضایعات ایجاد صنایع تبدیلی است.

به گزارش ایسنا، محمدرضا نقدی در جلسه شورای اداری شهرستان سقز، اظهار کرد: هدف بسیج تولید و کمک به مردم در رونق بخشیدن به اقتصاد است.

وی علمی کردن کشاورزی را از بهترین راهکارها و مهمترین کار  اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: علمی کردن کشاورزی یعنی کم کردن فاصله اندکی از تولید در واحد سطح  توسط کشاورزان که این روش بهره‌وری و میزان برداشت را افزایش می‌دهد.

وی با اشاره به این‌که «تولید پایه اصلی اقتصاد مقاومتی است»، توجه مسئولان به صنایع تبدیلی کوچک روستایی را لازم دانست و افزود: این صنایع، با سرمایه‌ای اندک راه‌اندازی می‌شود، نیازی به وام‌های چند میلیونی ندارند و هزینه‌های سالیانه را کاهش می‌دهد و در نتیجه کالاهای تولید شده می‌توانند با سایر کالاهای مشابه در بازار رقابت کنند.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین بر حمایت از محصولات بومی هر منطقه و برندسازی آن‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: زمانی که واحدهای تولیدی مشابه در کنار هم باشند موفق‌تر هستند و در تلاطم‌های اقتصادی آسیب کمتری می‌بینند.

وی ادامه داد: یکی از عوامل موفقیت این واحدهای تولیدی مشابه در یک منطقه خاص آشنایی تمام تولیدکنندگان با فنون تولید محصول است که در چنین حالتی تبادل ابزار فنون و بازار به راحتی انجام می‌شود و مصرف کننده هم به آن مکان تولید مراجعه می‌کند.

وی تعیین و معرفی یک محصول جدید  و خاص در سقز را خواستار شد و خاطرنشان کرد: این محصول باید قابلیت برندسازی  را داشته باشد، در این صورت بسیج  نسبت به آموزش، اختصاص تسهیلات تبلیغات برای این محصول اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز