تبلیغات

ارائه داستان‌های منتشر نشده از فیتزجرالد در بهار سال آینده

ارائه داستان‌های منتشر نشده از فیتزجرالد در بهار سال آینده

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، انتشارات سایمون شوستر آوریل سال 2017 این مجموعه داستان را منتشر می‌کند. فیتزجرالد این داستان‌ها را بیشتر در سال‌های پایانی دهه چهارم قرن بیستم نوشته است.

ناشران در آن دوره به دلیل محتوا و یا سبک نگارش فیتزجرالد که مطابق با استانداردهای آن‌ها در دهه 30 نبود، حاضر به انتشار این داستان‌ها نشدند.

به گفتۀ انتشارات سایمون شوستر این مجموعه شامل نوشته‌هایی با موضوعات جنجالی است که صحبت‌ها و افکار زنان و مردان را بدون سانسور به تصویر می‌کشند.

این ناشر آمریکایی در ادامه افزود: «فیتزجرالد ترجیح داد این داستان‌ها منتشر نشوند تا این‌که برای راضی کردن ناشران آن‌ دوران تن به تغییر در نوشته‌هایش دهد. او حتی در دورانی که نیاز بسیاری به پول داشت این کار را نکرد.»

فیتزجرالد داستان اصلی این مجموعه را در دورانی بحرانی از زندگی خود نوشت. او در آن دوران به کارولینای شمالی رفته بود و در حالی در منجلاب مصرف افراطی الکل دست و پا می‌زد که همسرش زلدا در آسایشگاهی در همان نزدیکی بستری بود. این نویسنده سال 1937 با کمپانی متروگلدن مایر قرارداد امضا کرد و پا به دنیای هالیوود گذاشت. فیتزجرالد در نهایت سال 1940 در 44 سالگی چشم از جهان فروبست و آثار ماندگاری چون «گتسبی بزرگ» را از خود به جای گذاشت.

سال گذشته نیز مجله استرند داستان کوتاهی از فیتزجرالد را که سردبیر مجله در آرشیو دانشگاه پرینستون یافته بود منتشر کرد. «دما» داستان نویسنده‌ای الکلی به نام امت مانسن است که از بیماری قلبی رنج می‌برد.

منبع: گاردین / 7 سپتامبر

57241

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز