تبلیغات

با بودجه فرهنگی نظام، رواج بی عفتی می شود / جمهوری اسلامی علیه جمهوری اسلامی قرار دارد

ساعت: 14:30 منتشر شده در مورخ: 1395/06/18 شناسه خبر: 889626

نصرالله پژمان‌فر گفت: امروز جدای از تهاجم فرهنگی برنامه ریزی شده دشمنان خارجی انقلاب، جریانی در داخل جمهوری اسلامی آگاهانه به ولنگاری فرهنگی دامن می زند و آن را ترویج می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کاشان اول، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در نشستی با عنوان «ولنگاری فرهنگی، مصادیق و راهکارهای مقابله» در دانشگاه علوم پزشکی کاشان که تا ساعت های پایانی چهارشنبه و بامداد پنجشنبه به طول انجامید، با ذکر مصادیقی از ولنگاری فرهنگی دستگاه های مسئول در جمهوری اسلامی گفت: امروز جمهوری اسلامی با جمهوری اسلامی درگیر است.

حجت الاسلام نصرالله پژمان‌فر که مهمان ویژه دومین جلسه «پاتوق فرهنگی» به همت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان بود، تصریح کرد: با پول بنیاد فارابی که بخشی از ساختار فرهنگی وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی است، فیلم ساخته و در آن، زن زناکار قهرمان فیلم می شود.

نماینده دوره نهم و دهم مجلس شورای اسلامی افزود: در سینما، تئاتر، هنرهای تجسمی، بخشی از صدا و سیما،حوزه کتاب و …، که بخشی از ساختار فرهنگی جمهوری اسلامی است، وضعیتی به وجود آمده و تولیداتی بیرون می آید که یک انسان متدین شرم می کند آن را ببیند.

وی با ذکر آمارهایی از نشر رمان ها و کتاب هایی حاوی مضامین بی عفتی و ضدیت با انقلاب اسلامی حتی در حوزه کتاب کودک، هشدار داد: آثار مکتوبی که برای تطهیر رژیم پهلوی چاپ شده، کار را به جایی رسانده که رژیم مورد تنفر مردم ایران را در ذهن عده ای تبدیل به قهرمان کرده است.

پژمانفر گفت: ارتباط لمسی بین محرم و نامحرم در تئاترها در حین نمایش، تبدیل به امری عادی شده و مسائلی که در دهه اول انقلاب اسلامی کاملاً قبیح بود، امروز در فرهنگ عمومی جامعه عادی و قبح زدایی شده است.

وی با بیان نتایج گزارش های فرهنگی محرمانه ای که به مجلس ارائه می شود، ابراز کرد: مصرف مشروبات الکلی، مواد مخدر و رواج روابط جنسی نامشروع در بین دانشجویان در دانشگاه ها، فاجعه آمیز است.

این نماینده مجلس از حوزه مشهد، سرمایه گذاری دشمن برای بیرون کشیدن اعتقادات از دل مردم را جدی و روزافزون دانست و افزود: ۲۱۷ کانال ماهواره ای فقط به زبان فارسی در حال تولید محتوایی هستند که هرکدام به تفکیک در حال تصرف بخشی از مرزهای باورهای دینی مردم هستند.

فیلم ها و سریال های دنباله دار برای از بین بردن حرمت ارتباط با محارم، شکستن مرزهای بین محرم و نامحرم، قبح زدایی از ارتباط های نامشروع و رواج بی غیرتی در تولیدات ماهواره ای، مواردی بود که مورد اشاره این کارشناس فرهنگی قرار گرفت.

این استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: زبان انگلیسی و آموزش آن در ایران به حدی یکه تاز و فراگیر شده است که آموزش همه زبان ها را به حاشیه رانده و پدر و مادر قبل از سن مدرسه فرزندانشان، نگرانند که مبادا کودک ما با نرفتن به کلاس زبان انگلیسی، عقب بیفتد!

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس خاطرنشان کرد: اینها اتفاقی نیست و دشمن به دقت برنامه ریزی و تقسیم کار صورت می دهد.

وی با اشاره به بیانات رهبری در دیدار خصوصی با مسئولین فرهنگی گفت: رهبر معظم انقلاب این گونه ابراز نگرانی کرده اند که اگر انقلاب اسلامی در همه حوزه های اقتصادی، علمی، سیاسی، امنیتی و نظامی، پیشرفت کامل بکند اما در حوزه فرهنگی نتواند کاری انجام دهد، انقلاب اسلامی شکست خورده است.

محور قراردادن مسجد؛ راهکار اصلی برای مقابله

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در بیان راه حل ابراز کرد: مساجد، مهمترین مراکزی هستند که می توانند کمک کنند و ما در قانون، مسجد را به عنوان محور فعالیت های فرهنگی قرار داده ایم.

پژمانفر گفت: باید محور تمام برنامه های فرهنگی، حتی کارهای ورزشی و آموزشی را مسجد قرار دهیم و حضور یک طلبه جوان انقلابی در یک مسجد و بین مردم یک محله، بسیاری از معضلات را می تواند حل کند.

وی با اشاره به تلاش های کمیسیون فرهنگی مجلس برای اینکه مسجد در جایگاه حقیقی خود در قانون قرار بگیرد، بیان کرد: متأسفانه طرح هایی که برای «نظام جامع مسجد» به مجلس ارائه کردیم، به بهانه بار مالی، مورد توجه قرار نگرفت.

انتهای پیام/م

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز