تبلیغات

گردنبند مرغ آمين
از سریال محبوب و دیدنی شهرزاد ، با جنس استیل عالی ، طراحی بی نظیر و شگفت انگیز ، گردنبندی زیبا با ظاهری متفاوت ، نمادی از عشق و محبت، مناسب با هر سلیقه ای
جذاب ترین هدیه برای کسی که دوستش دارید

۷۵۰ میلیون نفر در جهان بی‌سواد هستند

95/06/18 - 15:03

شماره: 13950618000512

نسخه چاپيارسال به دوستان http://fna.ir/CB0CIN کپی

آدرس مورد نظر کپی شد

در پیام دبیرکل سازمان ملل متحد به مناسب روز جهانی سوادآموزی آمده است: 750 میلیون بی‌سواد در جهان وجود دارد که 115 میلیون نفر آنان را جوانان تشکیل می‌دهند.

خبرگزاری فارس: ۷۵۰ میلیون نفر در جهان بی‌سواد هستند

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی سواد آموزی 8 سپتامبر 2016 برابر با 18 شهریور ماه جاری ضمن اعلام اینکه 750 میلیون بی‌سواد در جهان وجود دارد که 115 میلیون نفر آنان را جوانان تشکیل می‌دهند، تمامی دولت‌ها و شرکای آنان را فراخواند تا به تلاش جهانی برای سواد‌آموزی بپیوندند.

از مجموع افراد بی‌سواد جهان، دو سوم را زنان تشکیل می‌دهند؛ همچنین 250 میلیون کودک که به سن مدرسه رفتن رسیده‌اند، فاقد مهارت‌های باسوادی هستند و 124 میلیون کودک و نوجوان هیچگونه خدمات آموزشی و مدرسه‌ای دریافت نمی‌کنند.

در پیام بان‌کی‌مون آمده است: سوادآموزی در بطن دستور کار 2030 برای توسعه پایدار قرار دارد که اساس حقوق بشر، برابری جنسیتی و جوامع پایدار است؛ سواد در مسیر پایان دادن به فقر مطلق و ارتقای رفاه عمومی همه مردم، بنیادی است. از این رو آرمان‌های توسعه پایدار می‌خواهد دسترسی به آموزش با کیفیت و فرصت‌های یادگیری را در طول عمر همه مردم فراهم نماید.

هدف 4 از آرمان‌های توسعه پایدار تضمین می‌کند همه جوانان سواد و حساب را خوب فرا گیرند و نسبت چشمگیری از افراد بالغ که فاقد این مهارت‌ها هستند نیز فرصت یادگیری خواندن، نوشتن و حساب کردن را به دست آورند.

انتهای پیام/

http://fna.ir/CB0CIN

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز