تبلیغات

ابعاد شخصیت آیت‌الله طالقانی از زبان رهبر انقلاب /آدم زلالی که تبعات مبارزه را قبول کرد

ابعاد شخصیت آیت‌الله طالقانی از زبان رهبر انقلاب /آدم زلالی که تبعات مبارزه را قبول کرد

سیاست > رهبری - نشریه خط‌حزب‌الله به مناسب سالگرد فوت آیت‌الله طالقانی سخنان رهبر انقلاب را در مورد ابعاد شخصیت وی منتشر کرده‌است.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، سخنان رهبر انقلاب در خصوص ابعاد شخصیت آیت الله طالقانی را در زیر بخوانید:

آقای طالقانی اهل فکر نو بر محور دین و با تمرکز بیشتر بر روی قرآن و نهج البلاغه بود. لکن همه ابعاد شخصیت ایشان بعد روشنفکری دینی نیست. یک بعد مهم بعد مبارزه است. خیلی ها روشنفکر بودند اهل مبارزه نبودند... اهل عمل بود... احساس درد می کرد حقیقتا.

این را ما که با ایشان بودیم....رفت و آمد می کردیم... می دیدیم، واضح بود که آدمی اهل درد بود و می خواست مبارزه کند؛ لذا تبعات مبارزه را هم قبول کرد و به زندان افتاد...

یک بعد دیگر آقای طالقانی که به نظر من نباید فراموش بشود. صفای این مرد بود. به قدری این آدم باصفا و روراست و در معاشرتها صادق بود که انسان از این همه زلالی حیرت می کرد. آدم زلالی بود آقای طالقانی.

29219

 

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز