تبلیغات

4000 نفر از باغداران ملایر عضو طرح باغدار نمونه هستند

مدیرعامل شرکت تعاونی کشاورزی پیمان گستر و دبیر برگزاری چهارمین جشنواره ملی خوشه برتر انگور گفت: درحال حاضر 4000 نفر از باغداران ملایر عضو طرح باغدار نمونه هستند.

به گزارش ایسنا، اکبر رحیمی پنج شنبه 18 شهریورماه در چهارمین جشنواره ملی خوشه برتر انگور به میزبانی شهرستان ملایر، ایجاد شور و نشاط در بین کشاورزان و باغداران، شناسایی و تقدیر از تاکداران نمونه شهرستان، افزایش بهره وری، حرکت به سمت توسعه پایدار و آشنایی کشاورزان با محصولات نانو تکنولوژی، جذب گردشگر و معرفی پتانسیل های بخش محصولات کشاورزی شهرستان را از جمله اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد.

وی با تأکید بر لزوم توجه بیشتر مسئولان به انگور ملایر و استفاده از این ظرفیت عظیم موجود، اظهارکرد: درحال حاضر باید با ایجاد صنایع تبدیلی به سمت فرآوری انگور و مشتقات آن پیش برویم. امسال این جشنواره با شعار"ملایر؛ شهر جهانی انگور" برگزار می شود. امیدواریم هرچه سریع تر با حمایت مسئولان توانمندی تاکداران ملایر به منصه ظهور برسد.

وی با بیان اینکه امسال این جشنواره با حضور باغدارانی از سایر استانها همچون مرکزی، قزوین و زنجان برگزار شد، افزود: مبل و منبت، انگور و کشمش، کلوچه سنتی، شوریجات و معادن سیلسس ملایر را جزء پتانسیل های غنی دانست که جای مانور فراوان دارد.

رحیمی با اشاره به برگزاری"هفته فرهنگی ملایر" در مهر ماه سال جاری، اظهار امیدواری کرد: با برپایی مراسم ویژه این هفته، زمینه برای رونق بخش گردشگری و صنعت توریسم، اشتغالزایی و رونق اقتصادی شهرستان فراهم می‌شود.

مدیرعامل شرکت تعاونی کشاورزی پیمان گستر و دبیر برگزاری چهارمین جشنواره ملی خوشه برتر انگور در رابطه با این شرکت تعاونی، توضیح داد: تعدادی از فارغ التحصیلان کشاورزی در سال 1384 گرد هم آومدند تا به جای پست های اداری با دغدغه کمک به تولید محصولات با کیفیت تر وارد عرصه عمل شوند.

رحیمی با اشاره به اینکه اعضای این شرکت بر روی حل مشکلات باغداران متمرکز شده اند، افزود: در سال 1390 طرح باغدارنمونه را به نتیجه رسانیدیم  و در این طرح با ارائه راهکارهای اصولی و علمی به باغداران، آنها را در زمینه تولید محصولات کیفی تر و بیشتر یاری می کنیم.

به گزارش ایسنا، چهارمین جشنواره ملی خوشه برتر انگور به میزبانی ملایر، در بوستان تاریخی سیفیه با حضور مسئولان، تاکداران، گردشگران و اقشار مختلف مردم در فضایی شاد و مفرح همراه با موسیقی سنتی، مسابقه و اجرای نمایش آئینی برگزار شد و با استقلال شرکت کنندگان مواجه شد. در پایان نیز پس از بررسی هیئت داوران از 10 خوشه برتر انگور با اهدای تندیس، لوح تقدیر و جوایز نفیسی تجلیل شد.


انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز