تبلیغات

کلینتون: در حمایت از جنگ عراق اشتباه کردم

نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تاکید کرد،: او و رقیب جمهوری خواهش از جنگ عراق حمایت کرده بودند اما یک مساله قضاوت وجود دارد و به همین خاطر است که امروز نامزد جمهوری خواهان حمایت خود از جنگ عراق را انکار می‌کند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه هافینگتن پست، هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در جریان برنامه ان بی سی موسوم به "فرمانده کل قوا" اذعان کرد که حمایتش از جنگ عراق یک اشتباه بوده است و آمریکا با حمله به عراق مرتکب اشتباه شد.

وی گفت: من اعلام کرده‌ام که حمایتم از جورج بوش، رئیس جمهور سابق آمریکا برای جنگ در عراق اشتباه من بوده است.

کلینتون افزود: اذعان من به اشتباهم مساله‌ای است که مرا از دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواهان در این انتخابات که مدعی است با جنگ عراق از ابتدا مخالف بوده متمایز می‌سازد. ترامپ می‌گوید که می‌توانید به گذشته برگردید و ببینید که من از ابتدا با جنگ در عراق مخالف بودم.

وی به مصاحبه ترامپ در سال ۲۰۰۲ میلادی با هوارد استرن، مجری رادیو اشاره کرد که در آن ترامپ حمایتش را از جنگ با عراق اعلام کرد.

کلینتون گفت: من مسئولیت تصمیم را می‌پذیرم اما ترامپ مسئولیت حمایتش از جنگ عراق را نمی‌پذیرد. در اینجا یک مساله قضاوت وجود دارد.

 این در حالی است که دونالد ترامپ در جریان همین نشست بار دیگر حمایت از جنگ عراق را انکار کرد.

وی گفت: من کاملا مخالف جنگ در عراق بودم شما می‌توانید به مجله Esquire در سال ۲۰۱۴ میلادی رجوع کند.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز