تبلیغات

چرا پرداخت میلیاردی پول نقد آمریکا به ایران رسانه‌ای نشد؟

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا پاسخ داد؛

چرا پرداخت میلیاردی پول نقد آمریکا به ایران رسانه‌ای نشد؟

روز چهارشنبه، وزارت خزانه داری، وزارت دادگستری و وزارت خارجه دولت باراک اوباما در دیداری پشت درهای بسته با برخی اعضای کنگره ایالات متحده آمریکا جزئیاتی از پرداخت نقد به ایران را به اطلاع آنها رساندند.

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می گوید پرداخت یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار به ایران توسط وزارت خزانه داری ایالات متحده، و عدم اعلام آن در زمانی که مصادف بود با آزادی شماری از آمریکائیان زندانی در ایران، به خواست متحدان بین المللی آمریکا بوده است.

 

مارک تونر عصر چهارشنبه گفت: «متحدان بین المللی از ما خواستند در مورد نقش آنها در این مورد صحبت نکنیم و آنچه ما همیشه گفته‌ایم این است که هیچگونه انتقال مستقیم مالی از یک حساب آمریکایی به ایران صورت نگرفته و ما درباره چگونگی انجام این انتقال پولی صحبت کردیم که بخاطر تحریم‌ها و به دلیل آن که ایران ارتباط مالی با موسسات مالی جهانی ندارد، ما مجبور بودیم به منظور پرداخت پولی که به آنها، بابت دعوای مالی تعهد داشتیم، استثنا قائل شویم»

 

به نوشته صدای آمریکا، پیشتر در روز چهارشنبه، وزارت خزانه داری، وزارت دادگستری و وزارت خارجه دولت باراک اوباما در دیداری پشت درهای بسته با برخی اعضای کنگره ایالات متحده آمریکا جزئیاتی از پرداخت نقد به ایران را به اطلاع آنها رساندند.

 

دولت آمریکا می‌گوید بعد از پرداخت ۴۰۰ میلیون دلار اصل طلب ایران، مبلغ یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار باقی مانده نیز در دو پرداخت جداگانه، به ایران تحویل شده است.

 

 

444

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می گوید پرداخت یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار به ایران توسط وزارت خزانه داری ایالات متحده، و عدم اعلام آن در زمانی که مصادف بود با آزادی شماری از آمریکائیان زندانی در ایران، به خواست متحدان بین المللی آمریکا بوده است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز