تبلیغات

نیروهای مصری در مرزهای غربی‌ به حالت آماده‌باش درآمدند

سرویس‌های نظامی و امنیتی مصر بعد از فرار تروریست‌های داعش از مواضع خود در لیبی و به ویژه شهر سرت، برای تامین امنیت مرزهای غربی با لیبی و نقاط تماس میان مناطق صحرایی و مسکونی در غرب این کشور به حالت آماده باش امنیتی درآمدند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الحیاة، منابع امنیتی مصر اعلام کردند که دستوراتی برای تشدید تدابیر امنیتی و روند کنترل مرزها در بالاترین سطح خود صادر شده است و این اقدام بعد از دریافت اطلاعاتی درخصوص فرار صدها تروریست داعش و احتمال ورود آنها به کشورهای مجاور از جمله مصر صورت گرفت.

این منابع افزودند که تعداد سورتی‌های پرواز برای مراقبت از مرزها و همچنین گشتی‌ها و مخفی‌گاه‌های  امنیتی و نظامی در این منطقه افزایش یافته است.

منابع مصری اظهار داشتند که مجدی عبدالغفار، وزیر کشور مصر با معاونانش دیدار و دستوراتی را مبنی بر لزوم تقویت اقدامات امنیتی در این منطقه طی مرحله آینده صادر کرد. علاوه بر این طرح‌های امنیتی محکمی برای ممانعت از ورود تروریست‌ها از طریق مرزها یا نقاط تماس میان مناطق صحرایی و مسکونی قرار داده شد.

سرویس‌های امنیتی مصر در استان‌های قنا و الاقصر و اسوان روند اجرای طرح آماده باش امنیتی را در مناطق مجاور صحرای غربی مصر و مناطق اطراف آن آغاز کردند.

منابع پزشکی گفتند: شش تن از نیروهای امنیتی و یک کودک در اثر شلیک گلوله تعدادی از افراد مسلح ناشناس در شهر رفح مجروح شدند. نیروهای امنیتی به منظور جستجوی عاملان حمله، منطقه را تحت محاصره درآوردند.  

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز